Kadeřník se s podobným zákazníkem v životě nesetkal. V takové zkoušce by většina lidí selhala

Fotografie: Ben Skála, Benfoto / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Chlapec, jenž vstoupil do kadeřnictví, byl zpočátku nejen vyděšený, ale následně i předvedl chování, které by se dalo považovat za nevhodné. Kadeřník se k tomu postavil po svém.

Chlapec trpící poruchou autistického centra již delší dobu potřeboval ostříhat. I přesto, že se jeho maminka této návštěvy bála, nakonec se musela odhodlat a kadeřnický salón vyhledat. Chování chlapce bylo neobvyklé, co bylo ale mnohem neobvyklejší, je reakce kadeřníka. Ta se dostala na internet a dojímá téměř celý svět.

Neobvyklé chování se dalo od chlapce čekat

Maminka předem předpokládala, že chování chlapce nebude standardní. Pro dítě s touto poruchou jsou i každodenní činnosti velkou výzvou, natož pokud se objeví něco, co naruší jeho denní řád. Ani maminka sama předem nevěděla, jaké chování návštěva salonu u chlapce vyvolá. Podle webu BBC bylo kadeřníkovi ihned při pohledu na chlapce jasné, že je mu stříhání velmi nepříjemné.

James pracuje jako kadeřník již několik let, vždy se přitom snaží maximálně vyjít vstříc svým klientům, u malého chlapce tomu nebylo jinak. Nebylo možné přehlédnout, že chlapci není v kadeřnickém křesle příjemně, James se proto rozhodl udělat něco, čím by mohl malému chlapci pomoci. Podle informací, které později zveřejnil web Pokukaj, se chlapec právě kadeřnického křesla bál.

Pracovnice v hospici zůstala stát jako zkoprnělá, když viděla, co její kolega dělá se starou pacientkou

Vymyslel metodu, kterou si podmanil celý internet

Kadeřník se rozhodl, že nemá cenu malého chlapce trápit v křesle, jehož se bojí. Rozhodl se tedy, že si spolu s ním lehne na podlahu kadeřnického salonu. Nejen rodiče, ale ani ostatní lidé v salónu v první chvíli nechápali, co se to před nimi děje. Kadeřník si s chlapcem začal povídat a postupně jej na zemi dokázal ostříhat.

Nejen video, ale i fotografie z této neobvyklé situace během chvíle obletěly internet a strhly velkou vlnu diskuzí. Fotografie se během chvíle začala objevovat i na profilech slavných osobností, například amerického herce Ashtona Kutchera nebo Michaela Sheena. Kadeřník sklidil obdiv a uznání za svou empatii a pochopení. O tom, že kadeřníci jsou téměř kouzelníci, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali v příběhu, kdy kadeřník úžasně zkrátil účes ženě s rakovinou.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]