Čajový sáček pomůže při úklidu domácnosti. Dokonale vyčistí toaletu, okna i zrcadla

Nápoj, jenž si své příznivce získal již historicky, tak by se dal definovat proslulý čaj. Jeho druhů je k dispozici na trhu hned několik. Velice oblíbený je zelený, nebo černý. Na lidské zdraví mají příznivé účinky i čaje bylinkové, například z heřmánku, nebo máty. Využití čaje však nemusíte omezit jen na jeho konzumaci. Jeho skvělé čistící vlastnosti můžete vyzkoušet při úklidu.

Nebudete tomu věřit, ale čaj dokáže skutečně zázraky. Zatočí jak s mastnotou, tak i s prachem. Použít čajové sáčky můžete při úklidu těmito jednoduchými způsoby:

Čaj na čištění oken a zrcadel: z pěti čajových sáčků a litru vody si vytvořte odvar, nechte louhovat a poté pomocí houbičky, či hadříku roztok nanášejte na sklo. Otřete do sucha a nečistoty budou záhy pryč. Zrcadla a okna se budou perfektně lesknout a ani žádné čmouhy nezaznamenáte.

Čajové sáčky na čištění toalety: uplívající nečistoty na toaletě můžete zkusit vyčistit i použitými čajovými sáčky. Díky abrazivnímu povrchu dokážou skvrny účinně odstranit. Budete mile překvapeni výsledkem. K očistě povrchu použijte ideálně tři kusy čajových sáčků.

Čaj jako efektivní pomocník na čistění dřevěných podlah: jestliže jste nedopatřením vytvořili na dřevěné podlaze skvrnu, taktéž lze použít čajové sáčky k jejímu odstranění.

Fotografie: Pixabay

Jakými dalšími způsoby čaj v domácnosti použít?

Skvělé budou čajové sáčky rovněž k eliminaci zápachu v lednici. Postačí je klasicky vylouhované vložit do chladničky, kde odvedou svou práci. Bojujete občas se zápachy z aromatických potravin na rukách? S česnekovým i rybím aroma si snadno poradí louhované čajové lístky, které promnete v dlani a mezi prsty.

Pokud si budete chtít před den provonět byt, například mátovým aroma, můžete si vytvořit levný osvěžovač vzduchu, který zároveň ovzduší v domácnosti zvlhčí. V čtyřech a půl litrech vroucí vody nechte louhovat 20 minut osm sáčků mátového čaje.

Fotografie: Pixabay

Pak je vyjměte a tekutinu nechte v nádobě uprostřed místnosti, kde chcete vzduch osvěžit. Čajové lístky, které jsou louhované a suché lze přidat i k pokojovým květinám. Budou sloužit jako perfektní přírodní hnojivo. Použití čaje má tedy široké možnosti. Je jen na vás, jakou vychytávku si vyberete a uvedete ji v praxi.

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]