96letá majitelka dala svůj zvenku obyčejný dům na prodej. Makléř nevěřil svým očím, když vkročil dovnitř

Zdroj fotografie: Royal LePage

Jistá švadlena, původem z Kanady nyní prodává po neuvěřitelných dvaasedmdesáti letech dům, jehož interiér je stylizovaný do 50. a 60. let. Když se v tomto obydlí ocitnete, budete si připadat, jako byste se strojem času dostali do minulosti.

Žena se rozhodla ve svém pokročilém věku odejít z nemovitosti do domova seniorů, kde o ni bude plně postaráno. Poprvé se na tohle kouzelné místo přistěhovala, když ji bylo 24 let.

Fotografie: Royal LePage

Z venku nenápadně vyhlížející dům je postaven z klasických cihel a kamenů. Fasáda připomíná jakýsi anglický styl architektury. Nemovitost disponuje třemi ložnicemi, velkým obývacím pokojem, jídelnou, dvěma koupelnami a toaletami, kuchyní a suterénní společenskou místností s barem.

Žena prodává tento neobvykle koncipovaný dům za 699 000 amerických dolarů. Pojďme tedy zavítat do jeho interiéru a vzpomínkami se vrátit do padesátých a šedesátých let.

Pestrobarevný interiér s historickým nádechem

Už od vstupních dveří vám bude hned jasné, že jste se ocitli v jiném světě, který se jen tak nevidí. Úzkou předsíňkou se plynule dostanete do romanticky vybavené kuchyně, jejíž dominantní odstíny jsou růžová a bílá barva.

Fotografie: Royal LePage

Na kuchyň pak navazuje prostorný jídelní kout, který pojme až šest návštěvníků. Světlé barvy perfektně prosvětlují celý interiér místnosti. I když je nábytek v podstatě rustikální, místnost působí celkem moderně.

Fotografie: Royal LePage

Z jídelny přejdete do obývacího pokoje, z kterého dýchá klid a pohoda. K něžným pastelovým odstínům se zde přidává i světlé modrá. Kochat se v obýváku mohou budoucí majitelé pohledem do malých krbových kamen, které jsou osazené kameny rovněž ve světle modré barvě.

Fotografie: Royal LePage

Dřevěné schody vás následně zavedou do prvního patra, kde se nachází tři pestrobarevné ložnice. Každá je zbarvená odlišně.

Fotografie: Royal LePage
Fotografie: Royal LePage

Jedna je tmavě fialová, druhá růžová a třetí světle fialová. Bývalá majitelka se nechala slyšet, že barevné kombinování v jednotlivých místnostech ji velmi obohacovalo.

Fotografie: Royal LePage

Společenský sálek pro hosty

Velkým benefitem této nezvyklé nemovitosti je i místnost v suterénním prostoru, která by se dala nazvat salonkem pro hosty. Je celá obložená dřevem a nechybí v ní krb a praktický barový koutek se stoličkami. Na tomto místě může budoucí majitel relaxovat společně s rodinou i příteli a popíjet u toho oblíbené nápoje.

Fotografie: Royal LePage
Fotografie: Royal LePage

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]