Který styl bydlení je nejmodernější? Je to ten váš – aneb mixování stylů se bát nemusíte

Kombinace různých barev v jednom pokoji není žádnou novinkou. Současným hitem je něco úplně jiného, a to kombinování různých stylů. Nejenže tento nový trend vypadá úžasně, ale poskytuje i vizuální rozmanitost a dává lidem možnost naplno využít svou fantazii.

Míchat tak můžete několik stylů dohromady, pokud se nemůžete rozhodnout mezi venkovským stylem, retro, skandinávským, vintage či industriálním.

Zvláštní kombinace často fungují mnohem lépe, než byste si mysleli. A to i navzdory tomu, že jste možná příliš často slýchávali, že některé prvky by se neměli nikdy mísit – opak je pravdou. Mnoho lidí se pochopitelně obává, protože u takovéhoto mísení stylů je potřeba krapet estetického cítění. Nicméně nic na tom, pokud se to líbí právě vám a cítíte se tak dobře, je to váš domov a nikoho jiného. Může vám být srdečně jedno, zda se to bude líbit i ostatním.

Jak kombinovat různé styly?

Je to úplně prosté. Stačí se držet toho, aby se dodržela celková harmonie. Je vhodné použít stejný či podobný materiál, barvy a tvary. Nicméně ani toho se nemusíte držet tak úplně. Bohatě stačí, když dáte věci k sobě a uvidíte, zda se vzájemně doplňují či působí, jako pěst na oko.

Doporučení odborníků je, že je vhodné držet se třech vybraných stylů a zbytečně nepřekombinovat prostor. Co se týče barev, je to úplně stejné. Jedna by měla dominovat a zbytek (maximálně dvě barvy) by měly být doplňkové. Kombinovat můžete různé typy vzorků, ale než se pustíte do finální změny, pořádně se ujistěte, že nešlápnete vedle. Pro inspiraci si můžete prohlédnout, jak takové kombinování stylů může vypadat.

Dokonalá souhra 

Kombinování vzorů 

Obrázek: wallartprints.com