Obec prodává pozemky za 1 Kč: Lidé blázní radostí, konečně si mohou levně dovolit vlastní bydlení

Fotografie: Rene Rivers / Creative Commons / Attribution 2.0

V dnešní době mají lidé velký problém s tím, aby si sehnali alespoň pozemek, kde by začali stavět. Tato obec si ale nachystala pro mnoho lidí velmi výhodnou nabídku, kterou je pozemek za 1 Kč.

Je až k neuvěření, jak rychle vyrostly ceny všeho. Lidé se tak dostávají do finančních tísní a někteří musí využít pomoc od různých úřadů, jen aby se uživili. Momentálně je pro mnoho lidí nemožné, aby začali bydlet ve vlastním, nebo dokonce přemýšleli o tom, že by započali se stavbou bydlení. Tato obec si ale přichystala zajímavou nabídku, kterou jistě využije mnoho lidí. První zájemci z ní blázní radostí, na něco takového čekali desítky let, je to pro ně cesta k levnému bydlení.

Ceny vyšplhaly rychle nahoru

V současné době je velká řada faktorů, kvůli nimž vyšplhaly ceny všeho nahoru. Špatná finanční situace dopadá úplně na všechny, a lidé tak musí začít šetřit. Bohužel se jim ale zvednou ještě poplatky spojené s bydlením, a proto mnoho lidí musí požádat různé úřady o pomoc, aby dokázaly vyjít s penězi.

Vlastní bydlení je v nedohlednu

Vzhledem k těmto faktům je pro mnoho lidí nemožné, aby se odstěhovali od svých rodičů nebo aby dokončili stavbu svého domu. Někteří tak musí bydlet tam, odkud se již dávno chtěli odstěhovat, nebo musí začít šetřit extrémním způsobem, aby si mohli najít nové bydlení. Tato obec si pro společnost nachystala zajímavou nabídku, které jistě neodolá mnoho lidí.

Obec přišla se zajímavou nabídkou

Obec Robertfors se nachází ve Švédsku a pro mnoho lidí je na tomto místě přichystána zajímavá nabídka. Tou je možnost koupě pozemku za pouhou 1 Kč. Noví obyvatelé těchto pozemků však musí splnit určité podmínky. Jestliže je ale dokážou splnit, mohou mít pozemek na tomto místě s výhledem na moře téměř zadarmo.

Fotografie: Pixabay

Podmínky pro získání pozemku za 1 Kč

Pozemky, jež jsou lidem nabízeny, mají velikosti okolo 1 600 metrů čtverečních, což je velmi lákavé. Ti, kteří by si zde ale chtěli postavit nové obydlí, musí ho stihnout postavit do 2 let. Další podmínkou je, že na tomto místě musí bydlet dalších 5 let. Pokud člověk stihne splnit tyto 2 podmínky, získá celý pozemek za pouhou 1 Kč na velmi zajímavém a kouzelném místě.

Zajímavá obec a výhled na moře

V obci Robertsfors se nachází několik velmi zajímavých budov, které mají dlouhou historii. Příkladem může být nejmenší švédská hasičská stanice, již naleznete i v Guinessově knize rekordů. Ti, kteří se do Robertsfors nastěhují, si mohou najít zaměstnaní například ve městě Skellefteå, kde se nachází továrna, jež dokáže zaměstnat hodně lidí.

Zdroj: Hemnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]