Vylepšete svou zahradu. Vyrobte si super květináč i držák, který vám budou všichni závidět

Jste zapálený botanik a přemýšlíte nad tím, jak vylepšit vzhled vaší zahrady? Případně bojujete s nedostatkem místa pro pěstování rostlin? S tímto květináčem a držákem budou vaše potíže brzy minulostí. 

Zahradničení je pro mnoho lidí koníček. Ne vždy ale mají pro svou vášeň dostatek prostoru. Možná ale patříte mezi ty, které baví neustále vymýšlet nové nápady, které mají za cíl zkultivovat vzhled vašeho malého pozemského ráje. 

Ti zkušenější z vás už možná přemýšleli nad tím, že si na zahradu opatří klasickou skalku. Její údržba je ale náročná a jen tak něco vám na ní taky neporoste. Možná je ale tím největším problémem to, že se vám rostliny rostoucí na skalce jednoduše nelíbí. 

Pokud jste i vy zapálený inovátor, určitě si zkuste vyrobit speciální květináč či závěsný systém pro květináče. Nejen, že obojí vypadá naprosto úžasně, ale také se vám do nich vejde (skoro) úplně všechno, co chcete. 

Jak je vyrobit? 

Závěsný systém 

Na jeho výrobu budete potřebovat několik dřevěných prken, dva provazy, několik stejně velkých květináčů, tužku a nářadí na řezání dřeva. 

Květináč postavte na dřevěné prkno dnem vzhůru a obkreslete jeho tvar na dřevo. Tento tvar pak vyřízněte. (Ale udělejte ho o trochu menší, aby květináč nevypadl na zem.) Stejně postupujte u dalších květináčů v řadě. Jakmile máte celé jedno prkno hotové, vyřezané tvary obkreslete na další prkna a opět tyto otvory vyřízněte. 

Nakonec po obou koncích vyhloubáte dvě díry, kterými protáhnete lano pro zavěšení. Aby to celé fungovalo, mějte na paměti, že je potřeba, aby byly díry na těch stejných místech. Před instalací nové úrovně polic nezapomeňte pod vyšší policí vyrobit uzel, jinak vám celá sjede dolů. (Pokud chcete, polici takto zajistěte i směrem nahoru.) Jakmile je systém dokonale vyvážený a zajištěný, vložte do něj květiny. 

Super květináč 

Na výrobu tohoto květináče budete potřebovat několik hliněných zahradních květináčů a kvalitní lepidlo. Květináče pokládejte vedle sebe do kruhu tak, aby se dotýkaly svojí spodní hranou dalšího květináče. Jakmile máte tento kruh hotový, začněte tyto hrany květináčů lepit k sobě. Aby bylo vše zajištěno, doporučujeme květináče slepit i na dalších místech. 

Jakmile je spodní vrstva hotová, začněte s pokládáním další (menší vrstvy). Postup bude stejný, jako u té předchozí, jen s tím rozdílem, že vrchní vrstvu ještě slepíte s tou spodní. Takto postupujte až do chvíle, kdy vám vznikne tvar podobný iglú. Pokud chcete, ze dvou těchto spojených polokoulí lze udělat i zcela kulatý systém květináčů.