Opuštěný karavan byl po 63 letech otevřen. Interiér nechal všechny v němém úžasu

Osamělý žlutozelený karavan zářil na dálku, přesto si ho kolemjdoucí nikdy nevšímali a nepokoušeli se do něj nahlédnout. Jak se zdá, některé opuštěné objekty přímo lákají k rabování, vandalismu a demolování, jiné mohou zůstat neporušené po celá léta a být i po několika desetiletích téměř beze změny. Příkladem takové časové kapsle je tento karavan značky Vagabond, který od roku 1953 zůstal v téměř dokonalém stavu.

Po otevření dveří na průzkumníky čekalo velké překvapení

Starý karavan parkoval na poli po celá desetiletí, většina lidí ho však zcela ignorovala. Koneckonců, uvnitř pravděpodobně nebylo nic jiného než spousta prachu a možná nějaký starý, rozbitý nábytek.

Nakonec se ale stalo, co se stát muselo. Jednoho dne zvítězila zvědavost jednoho z kolemjdoucích a do obytného vozu poprvé po 63 letech vstoupila lidská noha. To, co náhodný návštěvník, uviděl, ani v nejmenším nečekal. Ukázalo se, že karavan byl plný překvapení.

Na nálezce čekal dokonale zachovaný interiér i funkční spotřebiče

Za 63 let se v tomto karavanu nic nezměnilo. Ve skutečnosti byl vstoupit do něj jako vstoupit do stroje času. Za prvé, všechno bylo ve zcela bezvadném tvaru, včetně dřevěných prvků a záclon.

Co je ale naprosto šokující, i spotřebiče zůstaly neporušené a stále fungují! Potvrzuje se tím, že dříve se vyráběla kvalitní elektronika, která vydržela celý život. Karavan využíval k napájení svých kamen propan. I ta stále fungují a je možné na nich uvařit teplé jídlo. Renovace byla nutná pouze zvenčí, stačilo obnovit lak a vyměnit pneumatiky.


Po dlouhých letech se Vagabond dočkal a začal znovu sloužit svému původnímu účelu

Tento obytný vůz byl navržen tak, aby poskytoval veškeré pohodlí domova, včetně koupelny s vanou v plné velikosti. V ložnici se nacházely dvě oddělené postele a velké množství dřevěného obložení, které místnosti dodávalo na útulnosti. Domácí zázemí připomíná i koupelna s vanou v plné velikosti, funkční WC a prostorná kuchyně.

Vzhledem k původnímu a dobře udržovanému interiéru obytného automobilu se jeho oznámení o prodeji a fotografie rozšířily na webu jako oheň. Karavan si tak po mnoha letech zapomenutí našel nového majitele, který ho používá k původnímu účelu: křižuje celé Spojené státy. Také si umíte živě představit léto v takovém klenotu?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]