Úzký dům má pouze 1 metr na šířku. Původně měl být trestem

Pokud máte jenom malý pozemek a říkáte si, jak by na něm vypadal úzký dům, můžete se inspirovat tímto. Má na šířku jenom jeden metr. A přesto slouží k plnohodnotnému bydlení. Zajímavé je na domě to, jak vlastně vznikl. Traduje se, že se jednalo o trest, nebo spíše o pomstu.

Dům z roku 1925

Podle dochovaných záznamů byl tento dům postaven již v roce 1925. Hlavním důvodem stavby bylo nepříliš štědré finanční vyrovnání po rozvodu. V něm žena dostala jenom tento malý pozemek. A jako formu trestu zvolila, na truc, stavbu této neobvyklé nemovitosti. Ta jasně ukazuje, jak zajímavě se dá bydlet.

Velmi malé rozměry

Uvedli jsme, že se jedná o úzký dům. A tak se musíme podívat také na jeho rozměry. Ty v tom nejužším místě činí jenom 1,3 metrů. Je však i místo širší, které činí 4,8 metrů. Je tedy jasné, že o plnohodnotné bydlení zde nemusí být nouze, jelikož velké věci se dají umístit právě do této širší části.

Je překvapivě velký

I když jde o úzký dům, tak nelze mluvit o tom, že by byl až příliš malý. Naopak. Pokud se na jeho rozměry podíváme blíže, tak mluvíme o nemovitosti, která má podlahovou plochu 80 čtverečných metrů. Tolik nemají ani různé novostavby, které si lidé staví. Pokud se podíváme i na to, kolik by taková nemovitost dnes stála, tak je odhadní cena 519 900 amerických dolarů.

Rozhodně nepůsobí stísněně

Na první pohled se sice může zdát, že se uvnitř ani neotočíte. Když se ale podíváte do interiéru, tak zjistíte, že až tak malý opravdu není. Důvodem bylo to, že při jeho zařizování se bral v potaz každý centimetr a hlavně se přemýšlelo nad tím, kam která věc přijde. Bát se proto nedostatku místa je celkem zbytečné, což potvrzuje i pohled dovnitř. No řekněte sami, o kolik více místa máte třeba v kuchyni vy?

Fotografie: Zillow

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]