Spící chlapec šťastnou souhrou náhod nepřišel o život. Jeho rodiče apelují na všechny, aby si na stejnou chybu dávali pozor

Fotografie: Depositphotos

V dnešní době už si asi žádný člověk nedokáže představit život bez mobilních telefonů a další různé elektroniky. Ale ono to opravdu není moc bezpečné.

Jedenáctiletý chlapec si bez svolení rodičů vzal svůj tablet do postele. Chtěl se před spaním dívat na svůj oblíbený pořad, ale během chvilky usnul, i když byl tablet stále zapnutý. Druhý den ráno ho probudil štiplavý zápach. Jeho pokoj byl totiž zaplněný kouřem. Tablet se přehřál a propálil do matrace velkou díru hned vedle chlapcovy hlavy.

Rodiče nic netušili

Callum Hewkin ze Staffordshire usnul, když na svém tabletu, který byl zapojený v nabíječce, sledoval svůj oblíbený program. Tablet značky Samsung byl přímo u jeho hlavy. Když se jeho rodiče druhý den ráno probudili, ucítili velice štiplavý zápach. Chlapcův pokoj byl plný kouře. Tablet totiž propálil do chlapcovy matrace obrovskou díru.

Trvalo jen pár minut, než matrace začala hořet. Rodiče netušili, že si jejich syn vzal do postele tablet. Vstal, když věděl, že jeho rodiče už spí, a propašoval ho dovnitř, aby mohl v posteli sledovat svůj oblíbený pořad. Když šel jeho otec druhý den ráno k němu, ucítil, že to tam páchne jako spálený plast. Ucítila to i jeho manželka, a tak se rozhodli, že do jeho pokoje zkrátka vtrhnou.

Chlapce to vůbec neprobudilo

Když vešli do Callumova pokoje, uviděli, že v jeho posteli, hned vedle jeho hlavy, byla velká propálená díra a místnost byla plná kouře. Rodiče netuší, jak je možné, že zápach Calluma neprobudil. Rodiče ho ihned vzbudili a zavolali hasiče, kteří se shodli na tom, že kdyby tam rodiče vešli o 10 minut později, určitě začne hořet celý pokoj.

Měli byste si raději vícekrát rozmyslet, jestli je dobrý nápad spát se svým telefonem v posteli. Protože jak se ukázalo, nabíječce nic nebylo, přehřátý byl jen tablet. A to stejné byste měli říct i svým dětem. Protože poslední, co rodič chce, je přijít ke svému dítěti do pokoje a najít ho tam vážně zraněné, nebo dokonce mrtvé. Dejte si na to pozor.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]