Sousedovi utekl pes a chtěl se vrhnout na malého chlapce. Německý ovčák mu nedal šanci a chlapce zachránil

Fotografie: U.S. Air Force Photo by Josh Plueger / Creative Commons / Attribution 2.0

Takového ochránce by chtěl pro své dítě každý. Agresivní pes si vyhlédl malého chlapce a bylo jasné, že se na něj chystá zaútočit. Německý ovčák mu to však nedaroval.

Útok agresivního psa může skončit hodně špatně, zvlášť, když je napadeno malé dítě. V tomto případě však byl poblíž jeho ochránce, díky němuž neskončila tato situace tragicky. Incident zachytila kamera umístěná před rodinným domem a vše se seběhlo velmi rychle. Malý chlapec by neměl šanci rozzuřenému psovi utéct.

Na chlapce se řítil agresivní pes

Německý ovčák Tank a jeho šestiletý kamarád si hráli na travnatém pozemku před domem. Pobíhali a užívali si pěkného dne. Zničehonic se však v záběru objevuje černý pes, který si to velkou rychlostí míří přímo k chlapci. Je jasné, že toto není žádná přátelská návštěva. Chlapci to ihned dojde, otáčí se a chce před psem utéct domů.

Nemá však nejmenší šanci, pes je ve vteřině téměř u něj. Tank pak instinktivně povalí chlapce na zem, stoupne si nad něj a chrání ho svým tělem, zatímco odráží útok sousedova psa. Před kamerou proběhne i černý pitbull, který také přibíhá na pomoc. Sousedův pes větří přesilu a Tank ho vytlačí z pozemku. To už přibíhá majitel psa a snaží se ho zpacifikovat.

Nebýt psa, chlapec by skončil špatně

Objevuje se i maminka chlapce, která ho zvedá do náruče a kontroluje situaci. Vše se seběhlo během 20 vteřin a nebýt německého ovčáka, neměla by matka ani soused šanci tohoto agresivního psa zastavit. Rodiče chlapce pak záběry sdíleli na TikToku, kde je zhlédly desítky milionů lidí: „Pes našeho souseda se včera večer náhodně vrhl na mého syna a můj Tanky ho zachránil před zmrzačením nebo tím nejhorším.“

Počínání psa sklidilo mnoho pochvalných komentářů. Většina lidí se shodla, že takový pes zaslouží metál a je skvělé, že má chlapec takového ochránce. Někteří lidé však poukazovali na to, že sousedův pes ve skutečnosti na chlapce zaútočit nechtěl a přiběhl si jenom hrát s jejich psy. Ze záběrů je však jasně patrné, že cílem psa je malý chlapec. Zda na něj chtěl zaútočit, nebo si sním chtěl jen hrát, to už se nedozvíme, protože Tank celou situaci rázně vyřešil.

Z incidentu jasně vyplývá, že každý majitel se má ujistit, že je pes zavřený nebo na vodítku a nemá co dělat na cizím pozemku. Obzvlášť, pokud majitel ví, že je pes agresivní a útočný. Každopádně tito rodiče strach o svého syna mít nemusí. Jasně se ukázalo, že je v dobrých tlapkách a jeho věrný psí kamarád ho bude bránit vlastním tělem kdykoli a před čímkoli.

Zdroj: Wiemy