Utrpěla silný úraz hlavy. Teď se jí každé 2 hodiny resetuje paměť a žije v domnění, že je stále 11. června 2019

Fotografie: Rawpixel

Mladá Američanka se každé ráno probouzí s vědomím, že je dokola ten samý den. Od onoho nešťastného dne, kdy utrpěla zranění hlavy, stihla podstoupit mnoho různých procedur.

Určitě znáte filmy, jejichž postavy jsou chyceny v časové smyčce a nuceny prožívat stejný den znovu a znovu. Vyskytují se v realitě, která se neustále opakuje. Ve stejné situaci je 16letá školačka Riley Hornerová. Dne 11. června 2019 utrpěla zranění hlavy během taneční párty ve Springfieldu v Illinois, kde ji nešťastnou náhodou shodil dav. Situace vypadala vážně, a tak byla Riley ihned převezena do nemocnice.

Žije neustále ve smyčce

V nemocnici podstoupila řadu testů a poté byla propuštěna domů, protože nic v jejím stavu nevzbudilo u lékařů podezření. Podle její matky Sarah, měla její dcera jen pár hodin po propuštění z nemocnice 30 až 45 záchvatů. Následující ráno se Riley probudila ve skvělé náladě s tím, že je znovu 11. června a chystá se na večerní tancovačku. Následovaly další noci a tato situace se dokola opakovala. To však nebylo nebylo zdaleka všechno. Od zranění se jí také každé dvě hodiny resetuje paměť a zapomene na všechno, co se jí během této doby stalo.

Hledání odborné pomoci

Aby si Riley nějak zlepšila život, začala si vše, co se jí od nehody stalo, zaznamenávat do telefonátů a fotit. Každé dvě hodiny se na jejím telefonu spustí alarm, který jí připomene, aby si zkontrolovala poznámky a doplnila mezery v paměti. Mezitím se její rodiče snažili najít odbornou pomoc, aby svoji dceru z této nekonečné smyčky dostali. Po dlouhém hledání nakonec našli v americkém státě Utah tým lékařů, který Riley začal opět testovat.

Pomocí zápisků mohla absolvovat ošetřovatelskou školu

Ukázalo se, že Riley utrpěla těžký otřes mozku a poranění hlavy, které ovlivnilo její schopnost soustředit se a pamatovat si informace. Za pouhý týden léčby se Riley začaly tvořit první čerstvé vzpomínky. Stále si však nemohla vzpomenout na nic, co se jí stalo mezi 11. červnem a prosincem 2019. V léčbě ale nepolevovala a změny začaly být opravdu patrné. Prostřednictvím kognitivní FX terapie si dokázala vytvořit dostatek vzpomínek, aby se mohla zapsat do ošetřovatelské školy a absolvovat ji.

Naděje umírá poslední

Riley podotkla, že jediným důvodem, kvůli kterému byla schopna absolvovat školu byli její spolužáci. S jejím příběhem se podělila na svém instagramu, kde pravidelně přidává příspěvky a inspiruje tak tisícovky lidí. Dnes se Riley Hornerová stále léčí ze záchvatů a je možné, že se po nehodě nikdy plně nevzpamatuje. Společně s rodinou však neztrácejí naději a soustředí se jen na drobné radosti, které je popohánějí vpřed.

Zdroj: LadBible

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]