Z legrace si koupil 20 stejných losů. Všechny se ukázaly jako vítězné, domů si odnesl 2,1 milionu Kč

loterie štěstí
Fotografie: Unsplash

Čas od času dostane každý chuť zariskovat s vědomím, že si přijde na nějakou obrovskou sumu peněz. Jednomu Američanovi se to vyplatilo a v loterii vyhrál jmění.

Loterie je hra, která lidi vždy přitahovala svým příslibem snadného a rychlého zbohatnutí z uhádnutých čísel. Výhra v ní však není vůbec snadná, a aby opravdu za něco stála, samozřejmě vyžaduje odvahu riskovat, ale také k vám musí být trochu nakloněná štěstěna. Jedním z příkladů takového rizika, které se ukázalo jako ziskové, je příběh muže, jenž se rozhodl hrát v loterii neobvyklým způsobem.

Risk je zisk

Fekru Hirpo, obyvatel Virginie ve Spojených státech, se rozhodl si ze srandy koupit 20 tiketů se stejnými čísly. Jednalo se o kombinaci 2-5-2-7. K překvapení všech se všechny tikety ukázaly jako vítězné a Hirpo vydělal jmění ve výši 100 000 $ (více než 2 miliony korun). Sám se přiznal, že obvykle nesází tolik tiketů se stejnými čísly, avšak protentokrát se rozhodl zariskovat, byť to zpočátku vypadalo jako bláznivý nápad, ale vyplatilo se. Uváděl, že si ani není vědom toho, co ho k této kombinaci a odhodlání vůbec dovedlo. Faktem pořád zůstává, že si na každé ze vsazených loterií přišel na pěkných 5 000 $ (téměř 108 000 Kč).

Neobvyklý způsob hraní

Jeho případ rozhodně není ojedinělý, i když moc jemu podobných také neexistuje. Většině zkušených hráčů totiž přijde celkem nemístné sázet na stejné číselné kombinace ve více tiketech, protože když prohrajete, všechny zbylé tikety budou taktéž ztrátové. Všeobecně to znamená, že i když se v minulosti našlo pár jedinců, kteří vyhráli stejnou kombinaci na více tiketech, pořád se nejedná o vhodný, ziskový způsob.

Co by měl udělat s penězi?

Muž, který vyhrál obrovskou sumu peněz, nyní stojí před dilematem, co s tímto bohatstvím dělat. Je to pro něj nová zkušenost a zároveň obrovská zodpovědnost. Musí zvážit různé možnosti, jako je investování, spoření nebo plnění svých snů. Může se také rozhodnout poskytnout dar charitativním organizacím nebo lidem, kteří jsou mu blízcí. Ke způsobu, jak utratit tyto peníze, ale určitě přistoupí racionálně a se vší spokojeností.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]