Důchodce zničehonic zastavil provoz na silnici. Důvod jeho chování rozpálil řidiče do běla

Fotografie: Depositphotos

Video 82letého pozorovatele vesmíru se nedávno stalo virální, když muž zastavil dopravu v New Yorku kvůli tomu, aby mohl postavit svůj dalekohled na silnici.

82letý občan New Yorku jménem Joe Delfausse způsobil dopravní zácpu, když ze svého batohu vytáhl dalekohled a postavil ho do pruhu silnice v Brooklynu. Tato událost byla samozřejmě natočena a samotný videoklip se stal velice rychle virálním na sociálních sítích. Poté přišlo několik dalších videí od místních lidí, kteří natáčeli obrovské davy, jež se poctivě seřazovaly, aby také zahlédly onu planetu.

Zjistil, že na silnici je prostě nejlepší výhled

Joe zpočátku začal pozorovat vesmír na chodníku, kde však Saturn nespatřil. Rozhodl se tedy vydat až na jeden z pruhů silnice – a dobře udělal. Rozhodně tedy alespoň pro ty, kteří měli zájem tento zážitek spolusdílet. „Tento pozoruhodný muž postavil svůj dalekohled na okraj silnice, aby ostatní mohli zahlédnout velkolepý pohled na Saturn a užít si to jako on,“ napsala k videu jeho autorka Juliet Ellis. Její příspěvek byl jeden z prvních a během noci se stal ihned celosvětově známý.

Je to skutečně vášnivý pozorovatel

Muž na závěr pro média podotkl, že za jasných nocích se často prochází ulicemi s dalekohledem. Je to něco jako jeho společník na cestách. Pokud s touto věcičkou něco spatří, vždy povzbuzuje kolemjdoucí, aby s ním obdivovali vesmír. K jeho překvapení se i v dnešní době najde obrovská skupina lidí, která o tento velkolepý pohled má skutečný zájem.

Chování amatérského astronoma nikoho nepohoršilo

Od události uběhlo již několik dní a začaly se objevovat různé názory na Delfausse. Když se nepočítají spěchající či netrpěliví řidiči, tak opravdu široká komunita ocenila mužovu iniciativu a vášeň pro jeho koníček. Přece jenom, vesmír je vskutku pozoruhodný. I přes všechny poskytnuté informace o něm toho lidstvo ví stále málo a pravděpodobně mu ani nikdy nepřijde stoprocentně na kloub.

cesta donáška pizzy

Kurýr si pohotově všiml signálu, jenž mu vyslala žena, které doručoval pizzu. Pak okamžitě zavolal policii

Zdroj: India Today

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]