Policisté upozorňují na tuto zásadní chybu, kterou dělá většina českých rodičů na dovolené

Fotografie: Safranek-interia.eu / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

V rušných turistických destinacích se děti, které nejsou pod neustálým dohledem dospělých, mohou během okamžiku ztratit z dohledu a zmizet v davu.

Tento problém je zvláště aktuální ve vyhledávaných oblastech, kde turisté proudí v tisících. Nejde však jen o metropole či plážová letoviska, mezi taková místa se počítá i Zakopané (město v Polsku) a tamní policisté si uvědomují závažnost této situace a věnují jí zvýšenou pozornost. Pravidelně se pohybují v rušných oblastech, poskytují informace turistům a jsou připraveni rychle reagovat na nahlášené ztráty dětí.

Akce a kampaně pro větší povědomí o bezpečnosti

V těchto akcích zdůrazňují podle webu Parenting pravidla, jak předcházet ztrátám dětí. Jedná se nejen o nepřetržitý dohled, ale také rozpoznatelné oblečení, aby byly děti snadno viditelné v davu. Pomoci mohou také identifikační štítky s kontaktními informacemi na rodiče nebo opatrovníky. Tyto štítky mohou být připevněny k oblečení nebo nositelné jako náramek.

V případě, že se dítě ztratí, je zapotřebí zachovat klid a urychleně informovat okolní osoby o tom, že hledáte své dítě. To je hlavní bod příspěvku, který zakopanští policisté zveřejnili na sociálních sítích. Pokud dítě nenajdete během několika minut, kontaktujte místní policii. Poskytněte co nejpřesnější popis dítěte a místa, kde bylo naposledy viděno.

Ranní procházka po pláži se změnila v tragédii. Mladý pár udělal tuto osudovou chybu

Dodržujte základní upozornění, zvýšíte šance

Zůstaňte v oblasti, kde jste dítě naposledy viděli, aby mělo dítě šanci vás najít. Pokud máte s sebou další dospělé, rozdělte se a pokryjte větší území. Pokud víte, že se s dítětem chystáte na akci, kde je větší frekvence lidí, domluvte si předem základní pravidla, kterých se budete držet. Pokud dítě nebude v případě, že se ztratí, panikařit, je jeho šance na shledání s vámi mnohem vyšší.

Vhodným preventivním opatřením je si s dítětem předem domluvit místo, kde se v takovém případě sejdete. Díky tomu se dá zamezit neštěstí. O podivném zmizení jsme na SvětěKreativity informovali v nedávném příběhu, kdy se ztracený mladík našel až po dvou letech. Tehdy se však ukázalo, že šlo ve skutečnosti o únos.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*