Její děti nebyly nemocné již 3 roky. Maminka sdílí trik na imunitu

Fotografie: Pixabay

Tato maminka našla skvělý způsob, jak ochránit své děti před viry a bakteriemi během zimního období. Stačí posílit jejich imunitní systém.

Podzimní a zimní období bývá pro většinu rodičů těžkou zkouškou – školky a školy jsou totiž skvělým prostředím pro šíření virových onemocnění a člověk nikdy neví, kdy se infekce dostane i k němu domu. Naštěstí však existuje způsob, díky kterému dokážete posílit imunitu vašeho dítěte natolik, že se mu budou veškeré viry a bakterie vyhýbat. Tato maminka nyní sdělila světu jednoduchý návod, jak toho docílit a ochránit tak svou rodinu před potenciálními nepříjemnostmi.

Zdravá a vyvážená strava

Budování imunity závisí především na zdravé a vyvážené stravě bohaté na vitamíny a minerály. Proto je vhodné zkontrolovat, které produkty dodávají tělu zejména vitamín C, jako například paprika, pomeranč, petržel nebo kiwi a zinku, který rovněž pomáhá chránit tělo před infekcemi. Lze tedy říci, že hlavní roli hraje zejména ovoce a zelenina, které jsou cennými zdroji těchto živin. Je také vhodné co nejvíce omezit konzumaci rychlého občerstvení.

Kromě toho by měl být pak každodenní jídelníček vašeho dítěte obohacen také o zázvor, česnek, kurkumu nebo med, protože se rovněž jedná o léčivé prostředky posilující imunitu organismu a ničící patogenní bakterie. Matka poté prozradila, že kromě vyváženého stravování klade důraz na to, aby její děti měly na podzim a v zimě pod kontrolou svou termoregulaci. To znamená, že se sami rozhodují, kdy se chtějí oblékat tepleji a kdy naopak lehčeji.

holčička jí zeleninu

Termoregulace u dětí

Důvodem tohoto kroku je podle matky skutečnost, že nadměrné přehřívání škodí zdraví. „I když chodím venku v péřové bundě, ale mé děti běhají kolem a chtějí zůstat v mikině a tenké čepici, nechám je. Všechny děti mají úžasnou termoregulaci těla a my rodiče bychom ji neměli narušovat“. Dále je také vhodné udržovat v domě teplotu okolo 20 stupňů – pokud je někomu přílišná zima, může se vždy obléknout do teplého. To vše proto, že při vyšších teplotách dochází k vysychání sliznic dýchacích cest, což vede ke snížení imunity a zároveň také zvýšení rizika vzniku virových a bakteriálních infekcí.

Doplňky stravy pro děti a fyzická aktivita

Po konzultaci s lékařem můžete do stravy dítěte zařadit také osvědčené doplňky stravy. K těm, které posilují imunitní systém nejvíce, patří především vitamín C a vitmaín D3, které jsou k dostání v lékárnách ve formě kapek, tablet nebo barevných gelů. Jejich suplementace přispívá ke správnému fungování těla, přičemž nedostatek může vést naopak k anémii, potížím při prořezávání zubů, krvácení dásní a také křivice. Je ovšem nutné dodat, že byste měli řešit doplňky stravy pro vaše dítě vždy s praktický lékařem.

chlapeček asistuje v kuchyni

Matka zdůrazňuje, že dalším důležitým prvkem je fyzická aktivita dítěte. Při pohybu totiž dochází ke zvýšení počtu lymfocytů, které se podílí na obraně imunity. Nezanedbatelná je však také psychika dětí – objetí, podpora a vaše přítomnost ovlivňují jejich náladu a snižují hladinu stresu. „Dotek má na lidské tělo vědecky prokázaný terapeutický účinek. Přirozená stimulace smyslových receptorů během mazlení snižuje srdeční frekvenci, krevní tlak a snižuje uvolňování kortizolu. A uvolněné, relaxované dítě je méně náchylné k patogenům,“ sdělila matka.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*