Zamlžená okna štvou každého řidiče. Efektivní řešení tohoto problému přitom stojí jen pár korun

Fotografie: Depositphotos

Každý řidič ví, že jízda autem na podzim nebo v zimě obzvláště při nízkých teplotách není zrovna nejpříjemnější. Před odjezdem je třeba udělat spoustu věcí.

Nejprve musíte z auta odstranit sníh, oškrábat led, pak zjišťujete, jestli vůbec při nízkých teplotách nastartujete. K náladě vám nepřidá ani to, když po usednutí za volant zjistíte, že vaše okna jsou zamlžená nebo ještě hůře, je na nich námraza, zevnitř. Tato situace je všem asi důvěrně známa. Pokud nejsme zcela disciplinovaní a nemáme v autě speciální hadříky, vezmeme obvykle, co máme po ruce a snažíme se okno otřít, abychom vůbec viděli na cestu. Také byste rádi této nepříjemnosti předešli?

Proč se okna mlží

Ukázalo se, že existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout, ale jedním z nejúčinnějších je použití kočičího steliva. Před použitím tohoto triku je dobré si ujasnit, proč vlastně jsou vaše okna orosená. Důvod je prostý a netřeba být mistrem fyziky.

Fotografie: Freepik

Zamlžování způsobuje vlhkost ve voze a vysoký teplotní rozdíl mezi vnitřkem vozu a okolím. Zajímá vás, odkud se voda dostává dovnitř vozu? Může být na botách, mokrém oblečení nebo můžete mít mokré koberečky.  Vlhkost může pocházet také z vydechovaného vzduchu.

Co udělat pro to, aby se okna nám nezamlžovala

Abyste zabránili zamlžování oken, musíte odstranit vlhkost z vnitřku vozidla a zabránit jejímu opětovnému nahromadění. K tomu budete potřebovat pouze tyto 3 věci:

  • kočičí stelivo (nejlepší je silikonové steliv)
  • staré ponožky
  • lepicí pásku
Fotografie: Freepik

Jak na to

Aby se vám stelivo lépe vysypávalo, vezměte velkou roli pásky a starou ponožku na ni nasaďte. Poté stelivo vysypejte do ponožky. Po naplnění textilie stelivem vyjměte roli a ponožku pevně zavažte. Aby nedošlo k tomu, že se vám stelivo z ponožky vysype, pojistěte se. Přes ponožku natáhněte ještě druhou ponožku z páru. To je vše! Geniální, viďte?

Fotografie: Freepik

Podestýlka pohlcuje a odstraňuje nepříjemné pachy, takže pomůže odstranit vlhkost z interiéru vozu. Připravený balíček stačí. Nezapomínejte, že bezpečný výhled z okna je jeden z nejdůležitějších prvků. Nikdy nezahajujte jízdu, dokud dobře nevidíte všemi směry!

Zdroj: Cars24

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]