Pomstila se sousedovi takovým způsobem, že zvedla ze židle celé Česko. Video ovládlo internet

Fotografie: Freepik

Sousedské spory se mnohdy táhnou celé roky nebo i generace. Tento muž už léta nemůže vyjít se sousedem a jeho ženou. Zkoušel všechno možné, ale bez úspěchu.

Frustrovaný si nakonec založil kanál na sociální sítí TikTok, kde na videu komentuje a dokumentuje prohřešky svého „oblíbence“. Lze ho najít pod jménem @stubs259 a svůj kanál také opatřil velmi zajímavým popisem. „Sledování dobrodružství mých zlých sousedů“ stojí tam přímo. Jednotlivé klipy, které vždy zahrnují nepřítele zpoza plotu, už nasbírala desítky tisíc shlédnutí a mnoho komentářů. A co že se to vlastně mezi nimi děje?

Blokování auta autem

Jeden z prvních příspěvků ukazuje auto zaparkované u cihlové zdi. Patří uživateli TikToku. V jednu chvíli pak soused potížista zastaví se svůj Mercedes třídy C, dá zpátečku, vypne motor a vystoupí z vozu. Auto tak ve výsledku stojí v pozici, která autorovi videa naprosto zabraňuje s vlastním vozem projet. Další video obsahuje konstatování, že tento Mercedes stál takto naprosto opuštěný po celé tři dny. Tiktoker tedy nemohl vůbec vyjet, byl odříznutý.

@stubs259 #neighbors #badparkingjob #giveafuck ♬ The Benny Hill Show – The Edwin Davids Jazz Band

Celý kanál se na internetu setkal s velkým zájmem, autor získal také spoustu účastných komentářů. Jak vidno, ze souseda se kolikrát vyklube ten nejhorší nepřítel, kterého se zároveň nemůžete zbavit. A tohle je v zásadě neřešitelná situace. Na dalších záběrech je například soused i se ženou, kteří se tiktokerovi prohrabávají popelnicemi. Najdou si chvíli, kdy se nikdo nedívá, a vydají se ke kontejnerům. Jeden je kontroluje, druhý má hlídku.

Věčné téma pro úřady i domovníky

Je pravda, že za mnoha sousedskými problémy jsou reálné křivdy nebo situace, které lze právně ošetřit. Velkou skupinu ovšem představuje čirá schválnost a snaha uškodit jen pro podivné uspokojení jednoho z nich. Pro orgány i úřady jsou pak velkou výzvou kvůli své nevyzpytatelnosti. Vrtání do zdi v osm ráno během víkendu nebo hluk pily během neděle. Nikdy nevíte předem, jaký má soused program, nelze se tudíž reálně připravit.

Situaci také nemáte 100% ve vlastních rukou. Pokud u souseda dupou děti, nemůžete ho donutit k zakoupení koberce, případně pořízení jiných dveří. Dalším psychickým aspektem je tvorba falešných nadějí. Problém může nakrátko ustat, ale v neočekávanou chvíli se projeví opět. Případně zmizí jeden, jen aby se za pár dní objevilo něco dalšího. Základem všech sporů je komunikace na obou stranách. Pravdou však je, že s některými lidmi komunikovat nelze.

Jaké jsou reálné možnosti?

Selžou-li všechny snahy o dohodu se samotným sousedem, je třeba povolat externí osobu. V případě bydlení v bytě je to správce vašeho domu, nebo pronajímatel bytu souseda. Zkrátka osoba mající na starosti celek. Správce domu může poradit v technických ohledech a navrhnout konkrétní úpravy. Obvykle ovšem do takových konfliktů nechtějí být zatahováni. Právě v tu chvíli ovšem přichází ke slovu komunikační profesionál.

Poslední možností je mediace, tedy služby neutrálního vyjednavače. Ten posbírá všechna témata, která se za čas problémů nahromadila a je potřeba je vyjasnit. Obvykle do konfliktu přináší jinou atmosféru, hlavně ale umí komunikovat v krizových situacích. Tedy i tam, kde si zúčastněné strany nejsou schopny věci vyříkat, kde místo rozumu dochází na emoce, byť pochopitelné.

Zdroj: O2

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*