Hrdinský čin řidiče doslova vyráží dech. Zveřejněná nahrávka ukazuje, že k tragédii chybělo opravdu málo

Fotografie: Depositphotos

Na sociálních sítích se objevil video záznam, na kterém řidič automobilu prokázal své pozoruhodné schopnosti a reflexy.

Muž na videu na poslední chvíli zastavil před cyklistou, který ve špatný čas vstoupil do silnice. Vše bylo zaznamenáno kamerou a následně umístěné na sociální sítě. Neuvěřitelný manévr se nyní neuvěřitelně rychle šíří internetem a pozorného řidiče chválí lidé po celém světě. Nebýt jeho pozoruhodných reflexů, mohl cyklista skončit v nemocnici.

Neuvěřitelný manévr řidiče

Ne jedné poznaňské silnici došlo k situaci, při které by snad každému běhal mráz po zádech. Mohla se stát obrovská tragédie, ale díky šikovnosti a reflexům řidiče se jí podařilo vyhnout. Cyklista vyrazil na silnici ve chvíli, kdy měl stát a málem skončil pod koly projíždějícího vozidla. Na záznamu můžete autora videa můžete vidět, jak autora videa předjíždí levým pruhem Opel a najednou se na červenou na přechodu objeví cyklista. Reflex řidiče je prostě nepopsatelný.

Fotografie: Unsplash

Na záznamu je vidět, jak prudce začal brzdit a změnil směr jízdy tak, aby nezranil cyklistu a neohrozil ani další účastníky silničního provozu. Autor nahrávky věnoval pozornost nejen skvělým reflexům řidiče, ale také technickému stavu jeho vozidla.

Ačkoli jel řidič starým vozem, očividně byl ve skvělém technickém stavu. Kontroly aut jsou v takové chvíli opravu spásou. Opět na vzdory svému stáří dokázal reagovat velmi rychle.

Fotografie: Freepik

Řidič nepřekročil rychlost

Důležité je také podotknout, že ačkoli řidič Opelu předjíždí vůz, který situaci nahrál, povolenou rychlost v tomto místě nepřekročil. Jel sedmdesátkou, což je v tomto úseku povolené.

Navíc měl na semaforu zelenou a tak si ani nepřibržďoval před přechodem pro chodce a pokračoval stabilní rychlostí dál svoji cestou. Naštěstí pak na nenadálou situaci dokázal perfektně zareagovat. Uživatelé internetu jsou potěšení tím, jak řidič reagoval i chválou druhého řidiče.

Fotografie: Pixabay

Takové chování se na silnicích bohužel mnohdy nevidí. Mnoho lidí pak komentovala danou situaci. Jeden z komentujících uvedl, že cyklista měl opravdu velké štěstí a neměl by podruhé pokoušet osud. Dodal, že pokud by za volantem seděl nějaký dědeček se slabšími reflexy, mohlo by vše skončit opravdu tragicky. Jiný uživatel dodal, že takové video by měl vidět každý, kdo absolvuje autoškolu, a to povinně. Všichni svorně pak řidiči Oplu tlesakjí za jeho čin.

Zdroj: YouTube / Bandyta z kamerką

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]