Stařenka ve finanční tísni musela prodat auto cizinci. Když při vyklízení našel obálku, běžel zpět za ní

Fotografie: Depositphotos

Muž koupil od starší ženy ojeté auto, ve kterém později našel obálku s velkým s finančním obnosem. Jakmile ji zavolal, dozvěděl se o jejím smutném příběhu.

Internet v posledních dnech obletělo dojemného gesto může jménem Halil Smajić ze Sarajeva. Ten koupil ojeté auto od starší paní a poté, co přijel domů, našel v něm obálku, ve které se skrývalo 1960 euro (48 000 Kč). To samozřejmě nenechal jen tak být a okamžitě se vydal zpět za starší paní, aby jí peníze vrátil. Jakmile tak udělal, brzy se dozvěděl o jejím smutném příběhu.

Ukryté peníze ve starém autě

Halil Smajić si před pár dny koupil od starší paní ojeté auto, ve kterém našel obálku s větším finančním obnosem. Tu kontaktoval díky svému příteli, který věděl, že prodává staré auto svého manžela, neboť před čtyřmi lety zemřel. „Známý mi řekl, že auto prodává, protože potřebuje peníze. Přestože jsem vozidlo ve skutečnosti nepotřeboval, koupil jsem ho, protože jsem jí chtěl pomoci,“ vysvětlil Smajić, který nakonec za auto zaplatil víc, než měl.

Muž si auto ani neprohlížel a jakmile za něj zaplati, okamžitě odjel domů. Až při jeho vyklízení si však všimnul, že se v něm nachází skrytá obálka. „Když jsem zvedl karimatku v kufru, manželka viděla krabici, a když jsem ji zvedl, vypadla z ní obálka. Otevřel jsem ji a viděl, že je plná peněz,“ řekl Smajić s tím, že v ní bylo 1690 euro (zhruba 48 000 Kč). Jakmile to viděl, okamžitě se rozhodl kontaktovat předchozí majitelku.

Máte v peněžence bankovky a mince s tímto vzácným označením? Možná jste nevědomky milionáři

 Dojemný příběh staré paní

S předchozí majitelkou se mu nejprve nepodařilo spojit, ale zavolal známému, který mu na ní před tím dal kontakt. „Řekl jsem svému příteli, co jsem našel. Ten na to však odpověděl, že jsem ty peníze našel já a mám si s nimi dělat co chci. To však nepřišlo v úvahu, protože to byly její peníze, a tak jsem ho požádal, aby jí zavolal a v případě odezvi mě konečně kontaktovat,“ sdělil muž.

starší žena počítá účty
Fotografie: Freepik

Naštěstí se po pár dnech podařilo Halilovi se starší paní spojit, načež se dozvěděl velmi smutný příběh. „Když manžel starší paní zemřel, vyhradil si na jeho pohřeb plno peněz, které však ztratila a nikdy se už nenašly. Poté, co jsem jí řekl, že jsem je našel v kufru auta a chci jí je vrátit zpátky, začala plakat a neustále mi děkovala. Když jsem k ní šel s manželkou, uvařila nám kávu znova se vděkem rozplakala,“ dodal Halil.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]