Vyhozena z domu po čerstvě oslavených osmnáctých narozeninách. Důvod rodičů pro tento čin je zarážející

Fotografie: Depositphotos

Jakmile je člověk dospělý, změní se pro něj řada věcí. Málokdo by však čekal, že to zásadně ovlivní i jeho vztah s rodiči.

V Česku a ve většině moderního světa se dosažením 18. roku věku stáváte plně svéprávným. Znamená to, že jste v plném rozsahu schopni jednat sami za sebe a nepotřebujete již k ničemu svolení vašich zákonných zástupců. Občas se však věci vyvíjejí jinak, než byste čekali, a rodiče se mohou vyloženě otočit proti vám. Podobný je příběh i této mladé dívky, již po oslavě osmnáctin vyhodili z domu.

Fotografie: Unsplash

Vystěhuj si věci do bytu

Bylo to přibližně 2 týdny po oslavě 18. narozenin této dívky, když jí rodiče oznámili, že jí nesou spoustu dobrých zpráv. Jednou z nich bylo, že jí dají volnost a svobodu a nechají ji, aby si žila vlastní život. Prakticky jí však bylo řečeno, že už není doma vítána a má se odstěhovat jinam. Součástí této „dobré zprávy“ bylo mimo jiné oznámení, že už pro ni mají vybraný byt, v němž bude dále žít.

Fotografie: Unsplash

Dívka však zůstala otřesená a strnulá, jelikož nic takového v blízké době nečekala. Neviděla důvod, proč by měla opouštět své rodiče takhle ve spěchu, chtěla i nadále bydlet s nimi a být jim na blízku. Podle jejích slov byla příkladnou dcerou, poslouchala, pomáhala v domácnosti a nechodila pozdě v noci na žádné večírky či do klubů. Její zděšení nijak neuklidnilo ani prohlášení rodičů, že první nájem zaplatili za ni.

Pokus o dobrý skutek selhává

Někteří rodiče si myslí, že tento krok naučí jejich děti samostatnosti a jak správně hospodařit s penězi. Opak však může být pravdou, zvláště pak pokud při výchově nedbáte na samostatnost ještě před tím, než své dítě vyšlete do světa. Může chvíli trvat, než si najde stálou práci, naučí se hospodařit a fungovat v běžném světě. Nakonec se mu tak vaše ochota může pěkně vymstít.

Fotografie: Unsplash

Stejně tak o tom smýšlí i dívka ze začátku vyprávění. Podle ní je stále ještě nezkušená a v dnešním světě se ztrácí. Nyní je však nucena žít sama proti své vůli, když ještě není nijak zaopatřená a vůbec netuší, jak co chodí. Teprve dokončila střední školu a už by měla žít sama a hospodařit s vlastními penězi. To by raději chodila do práce, bydlela doma a rodičům finančně přispívala.

Doba se změnila

Takovéto případy se dějí častěji, než byste si mohli myslet. Někdo může namítat, že dříve už v 17 letech někteří začínali stavět dům, čekali první dítě a plánovali svatbu. Byla však jiná doba a zpravidla tak jednotlivé páry činily dobrovolně. Ale donutit své dítě, aby si sbalilo věci a odstěhovalo se do bytu okamžitě po dosažení 18. roku, je poněkud zvláštní. Alespoň se předtím ujistěte, že je jednotlivec dostatečně samostatný a zodpovědný.

Zdroj: UberAlles