Žena dostala od sousedů opravdu zvláštní vzkaz. Jeho obsah by rozhodil i naprostého kliďase

Fotografie: Depositphotos

Žena se na internetu pochlubila šokujícím vzkazem od svých sousedů. Týkal se činnosti, kterou většina z nás zcela běžně dělá během domácích prací.

Život v bytových domech nebývá jednoduchý a leckdy dokáže harmonické soužití mezi sousedy rozvrátit i opravdová maličkost. Ale to, co se nedávno stalo ve varšavské čtvrti Wilanów, opravdu nemá obdoby. Jedna žena tu totiž našla ve schránce poměrně nevybíravý vzkaz. Většinou se podobné záležitosti týkají například hlasitého sexu nebo štěkání psa, ale ona si podobných prohřešků nebyla vědoma. A o to více ji obsah dopisu překvapil.

Rozhořčení z běžné denní činnosti

A co tedy ve skutečnosti dělala? Vlastně nic moc, pouze se rozhodla uklidit si byt. A k této činnosti samozřejmě patří i praní prádla a jeho následné sušení. Ovšem každý, kdo někdy podobnou činnost zkoušel v malém bytě, ví, jak pomalu a obtížně tady jednotlivé svršky schnou. A není tedy divu, že se ona žena snažila celému procesu trochu napomoci a prádlo pověsila na balkon. Nikdy by ji však nenapadlo, co svým činem rozpoutá.

Fotografie: Pixabay

Nešlo však jen o obyčejná trička, sukně nebo košile. Mezi věcmi totiž viselo na šňůře i její spodní prádlo. Zcela běžná záležitost, dalo by se říct. Ovšem v Polsku, ve kterém žije poměrně silná křesťanská komunita, tomu ani zdaleka tak být nemusí. V jistých ohledech tu stále ještě vládne hluboce zakořeněné puritánství a stereotypy, s nimiž moderní doba jen opravdu stěží bojuje. A jak je vidět, týkají se právě i spodního prádla.

Sousedy pohoršila zcela nevinná věc

Vzkaz, který žena našla v poštovní schránce, jí totiž dal jasně najevo, že podobné aktivity nejsou ve zdejší čtvrti vítané. Napovídá tomu i samotný dopis. „Dobrý den, sousedko,“ stálo v něm. Úvod byl tedy slušný, pak to ovšem přišlo. „Mohla byste, prosím, v budoucnu nesušit své spodní prádlo na balkoně? Toto je křesťanský blok a náš syn by v něm měl vyrůstat bez takových pokušení!“ Jak je vidět, ochrana mravů tu stále ještě funguje.

Fotografie: Pixabay

Je však otázkou, zda to už přece jenom není trochu moc. Šokovaná žena se o vzkaz podělila s lidmi na internetu, protože sama nevěděla, co si o něm má myslet. Opravdu se tak moc provinila, nebo je naopak chyba v pisateli? Něco takového je totiž v dnešní době opravdu absurdní a představivost mladých mužů určitě podněcují jiné věci než vyprané a pověšené spodní prádlo. Nebo snad ne? A její čin nezůstal bez odezvy.

Internet se dobře baví

Vzkaz se rychle stal virálním a vysloužil si i četné (obvykle) pozitivní reakce. Jeden z uživatelů se například odkazuje na dřívější praxi, při níž byly ženy pochybné pověsti (obvykle nevěstky) vyháněny z vesnice s pomocí kněžích a zástupu ozbrojeného vidlemi. Posměšně se ptá, zda si už dotyčný stěžovatel připravil také tradiční vykuřovadla pro vyhánění ďábla a další propriety. Jiné vzkazy jsou však míněny spíše vážněji.

Fotografie: Depositphotos

Jiný uživatel tak poukazuje na to, že skutečně není možné vnucovat někomu vlastní vidění světa – tedy v tomto případě snahu o čisté balkony bez „nejapných pokušení.“ A to ani v takovém případě, kdy se budete ohánět dobrem většiny, o což se evidentně onen autor vzkazu snažil, i když tím očividně sledoval jen vlastní cíle. A jaký názor máte vy? Opravdu podle vás nepatří pověšené prádlo na balkon, nebo naopak v onom vzkazu nevidíte žádný smysl?

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]