Kočka zmizela ze světa na dlouhé 4 roky. Video dojemného shledání majitelky s jejím miláčkem viděly již miliony lidí

Fotografie: Depositphotos

Když před čtyřmi lety postihlo Itálii zemětřesení, zasáhlo životy mnoha lidí – ale také zvířat. Ne všechny příběhy o ztracených mazlíčcích však musí končit špatně.

Dost možná si ještě vzpomenete, jak před čtyřmi lety proběhla sdělovacími prostředky zpráva o zemětřesení v Itálii. Škody byly tehdy opravdu velké a mnoho lidí přišlo o své domovy. Jenže domov leckdy netvoří jen čtyři silné zdi a střecha. Mnohem více se na něm podílejí věci, k nimž se pojí určité vzpomínky. A samozřejmě také zvířata, která s námi sdílejí nejenom pokoje, ale i náš společný čas. A když se takové zvíře ztratí, znamená to leckdy větší ztrátu než zničený domov.

I kočky najdou cestu domů

A přesně to se stalo jedné starší ženě jménem Dora. Když kvůli zemětřesení o síle 6,2 stupně přišla o svůj domov, byla naprosto zničená. Ovšem trpěla ještě více, když zjistila, že trosky domu nejspíš pohřbily i její milovanou společnici – kočičku jménem Minno. Doře ani tak nevadilo, že se z ní na nějaký čas stal bezdomovec (teď už díky pomoci jiných lidí žije opět plnohodnotný život) – mnohem více se jí stýskalo právě po její chlupaté kamarádce.

Fotografie: Freepik

A nijak ji neutěšoval ani fakt, že zdaleka nebyla jediná. Při této přírodní katastrofě totiž zemřelo nebo se ztratilo opravdu mnoho domácích mazlíčků. O své domovy pak přišlo asi 4 000 obyvatel. Ale jak jsme již řekli, pro mnoho z nich nebyla ztráta majetku tím nejdůležitějším. Mnohem více jim chyběly vzpomínky a samozřejmě také jejich čtyřnozí společníci, v nichž často spatřovali své nejlepší přátele.

Dora pátrání nikdy nevzdala

Paní Dora dlouho nemohla uvěřit, že je její milovaná Minno pryč. Na místo, kde stál její dům, se proto často vracela. Pátrala opravdu usilovně, volala její jméno – ale nikdy ji nenašla. Přesto však neztrácela naději a hledala stále dál. A jak se ukázalo, nebylo to zbytečné. Ovšem trvalo pěkně dlouho, než se Minno a její panička znovu shledaly. A to pravděpodobně šťastnou náhodou.

Fotografie: Pixabay

Kočka se jednoduše vrátila

Dora se na místo stále vracela a nedávno zveřejnila její přítelkyně na Facebooku dojemnou fotku, v níž ukazuje, že se Minno do svého domova konečně vrátila. Jde o opravdu láskyplné shledání, které už od té doby viděly miliony lidí. Kde kočka celou tu dobu byla, se nikdy nepodařilo zjistit. Podle fotografií však vypadaná spokojená a dobře opečovávaná.

Je tedy jisté, že se o ni na útěku někdo dobře postaral. Přesto se však nakonec vrátila domů. Dora a Minno se tak konečně shledaly. A celý příběh ukazuje, že nikdy není dobré ztrácet naději. Protože když v něco opravdu věříte, je dost možné, že se vám to může splnit – a to i po dlouhých letech.

Zdroj: Family Pet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]