Spatřil tajuplnou sněhovou kouli pohybující se ve sněhu. Pak si uvědomil vážnost a zpanikařil

Fotografie: Weldon Kennedy / Creative Commons / Attribution 2.0

Během ledových zimních měsíců se v závějích může objevit spousta věcí. Tento muž si ve sněhu všiml něčeho podivného. Hned poté musel rychle k veterináři.

V zimních měsících většina lidí očekává sníh, mrazivé dny a občas i nepříjemné počasí, jež příliš mnoho lidí netěší. Zároveň by ale neměli zapomínat na své domácí mazlíčky, které je potřeba umístit do tepla. Tento muž si venku všiml podivné sněhové koule a když přišel blížil, byl v šoku z toho, co našel.

Péče o zvířata v zimním období

Každá osoba, která je majitelem domácího zvířete, by si měla uvědomit, že některé teploty v zimním období mohou být pro život zvířat ohrožující. V momentě, kdy teploty klesnou k 0 °C nebo začne sněžit, měli byste vzít své psy, kočky a jiná zvířata buď domů, nebo na místa, kde jsou chráněná před sněhem a mrazem.

Následky mohou být vážné

Stejně jako se lidé musí schovat před mrazem, měli by na tuto skutečnost myslet i ti, kteří nechávají svá zvířata venku. Může se totiž rychle stát, že zvíře promrzne a onemocní, a tak s ním pak budete muset jet k veterináři. Taková situace vyžaduje nejenom hodně nervů, ale také peněz a dostatek času na léčbu. Léčit zvíře není jednoduché a kolikrát to samotný mazlíček svým majitelům příliš neulehčuje. Tento muž jménem Steven bydlí v horách a vždy se snaží svou kočku pouště domů. Jednoho dne ale zapomněl.

Steven zapomněl na svou kočku

Ráno vyrazil do práce stejně jako každý den. Bohužel ale ráno zaspal a ve spěchu si poté neuvědomil, že nenechal své kočce Líze otevřené její okénko, kterým se vracela domů do tepla, když byl ještě v práci. Po příchodu z práce mu bylo podezřelé, že ho Líza nevítá, jako tomu vždy bývá. Nechal to zatím být s tím, že je nejspíše někde v sousedství a dorazí později.

Líza stále nepřicházela

K večeru se začalo stmívat. Steven se rozhodl dojít pro dřevo, aby si doma zatopil. Ve chvíli, kdy otevřel dveře, ho ve sněhu cosi upoutalo. Vypadalo to jako pohybující se sněhová koule. Šel tedy blíže, aby se ujistil, zda se mu to nezdá. V tu ránu si všiml, že je to Líza, která uvízla ve sněhu a nemůže se dostat ven. Ihned kočce pomohl, ta však jevila jen minimální známky života a byla na tom zle.

Rychlá jízda na veterinární kliniku

Steven vzal Lízu a okamžitě ji odvezl do nejbližší veterinární ordinace. Tam se Lízy ihned ujala lékařka i sestry. Tělesná teplota zvířete byla tak nízko, že ji teploměry nebyly schopné zaznamenat. Doktorka a sestry začaly postupně tělo zvířete zahřívat pomocí teplé vody a přikrývek. Po chvilce intenzivní péče se stalo něco neuvěřitelného. Kočka otevřela oči a začala se probírat. Všem v tu chvíli spadl kámen ze srdce.

injekční stříkačka
Fotografie: Pixabay

Pro majitele to bylo ponaučení

Steven v tu chvíli přepadl pocit neuvěřitelné radosti. Jeho Líza se za pár dní dala úplně dohromady a stále je jeho věrným a nejlepším přítelem. Už si ovšem hlídá, aby se jeho pochybení neopakovalo. I když jsou kočky velice přizpůsobivá zvířata, v extrémních teplotách je to nebezpečné i pro ně. Majitelé by tedy vždy měli dávat na své mazlíčky pozor a zvlášť v mrazivých zimách se ujistit, že je jejich kočička v bezpečí domova, a na průzkum ji pouštět jen na krátkou dobu.

Zdroj: Independent