Panička řekla malému buldokovi, aby šel spát. Brilantní reakce jejího mazlíčka pobláznila celý internet

Fotografie: Pexels

O tom, že zvířata nás mohou pobavit, se přesvědčila majitelka malého štěňátka. Ta slušně požádala svého miláčka, aby šel spát. On jí ale k jejímu překvapení odpověděl. 

Video s malým buldočkem má na oblíbeném youtube kanále skoro 10 milionů zhlédnutí. Pobaví doslova každého, kdo se na něj podívá. Pouze potvrzuje skutečnost, že štěňátka jsou prostě roztomilá. Pes je naším společníkem již po dlouhá léta, a tak se není čemu divit, že se jeho chování polidšťuje. I náš přístup k nim se postupem let velmi změnil, již nemáme psy pouze na zahradě, aby chránili náš majetek, velmi často s námi sdílí domácnost, a dokonce i jednu postel. 

Fotografie: Pexels

Francouzský buldoček je oblíbeným plemenem 

Toto plemeno psa patří mezi malá plemena, proto je nám oblíbeným společníkem v domácnosti. Podle nedávných průzkumů také bylo zjištěno, že si ho velmi často pořizujeme, protože jeho pohled připomíná pohled malého dítěte. Díky svému malému a kulatému tělu ale působí velmi mohutně. Typické jsou pro něj netopýří uši, ale také malý, placatý čumák. Jeho srst je krátká a neobsahuje podsadu, proto je velmi snadná na údržbu. 

Fotografie: Pexels

Narazit na něj můžeme v černém nebo bílém provedení, výjimkou ale není ani barva krémová nebo připomínající zbarvení srny. Jedná se o poměrně mladé plemeno, jeho chov začal v druhé polovině 19. století. Je to plemeno opravdu přátelské, které se hodí k malý dětem. Proto si ho velmi často do rodiny pořizujeme. Buldoček miluje mazlení a velice snadno se cvičí. Není to ale společník na dlouhé trasy, a to hlavně kvůli jeho krátkému čumáku a častým problémům s dýcháním.

Jeho vzhled z něj dělá roztomilé stvoření

A právě díky jeho vzhledu a jeho čumáku na nás působí roztomile. Pro mnoho lidí to může být problém, mnohým je to ale naopak sympatické. Díky anatomii jeho čumáku totiž v noci vyluzuje zvuky, které jsou velmi podobné lidskému chrápání. To jen upevňuje náš blízký vztah s ním. Typické je pro něj ale i jeho kňučení a zvuky až nápadně se přibližující lidskému pláči. 

Fotografie: Pexels

A přesně tyto zvuky zachytila majitelka na video. To doplnila ještě vtipným příběhem, kdy pejsek stojí u postele a majitelka ho klidným hlasem prosí, aby si šel lehnout. Odpovědí ze strany psa je jí nejprve skřehotání podobné papouškovi, pejsek ale nakonec do připraveného pelechu vleze a potom, co mu majitelka několikrát zopakuje, aby šel spinkat a zavřel oči, doopravdy poslechne. Na videu je vidět, že pejsek ihned zavře oči a usne. Tomu se říká brilantní výcvik.

Zdroj: Frogfrenchiefun/Youtuube

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]