Pes našel v trávě mládě veverky a ihned se z nich stala nerozlučná dvojka. Panička je natočila

Fotografie: Depositphotos

Majitelka labradora trávila volný čas se svým pejskem na zahradě, ale v jeden moment si všimli něčeho v trávníku. Byla to malá veverka, o kterou se pes začal ihned zajímat.

Pokud máte doma nějaké zvíře, jistě víte, že každý domácí mazlíček je svým způsobem zvědavý a má určité vlastnosti. Pokud milujete zvířata, určitě vás dojme i toto video, na němž majitelka zachytila svou fenku, která našla na zahradě malou veverku a začala okolo ní pobíhat.

Psi se občas bojí ostatních zvířat

Někteří psi jsou hodně uštěkaní a někdy také agresivní, ale to bývá způsobeno jejich majiteli, kteří je nevychovali příliš dobře. Pokud si budete pořizovat psa, měli byste myslet hlavně na jeho výchovu a aby uměl základní povely. Díky tomu předejdete mnoha nepříjemnostem. Do další skupiny psů patří ti, kteří se chovají normálně, ale dokáže je zaskočit i malé stvoření, které doposud neviděli.

Podobně to bylo i u této labradorky Millie. Tu venčila žena jménem Abbey Harrison na zahradě a po chvilce si všimli, že se v trávníku hýbe něco malého. Když přišly blíže, všimly si malé veverky, která smutně seděla osamocená v trávníku a nejspíše čekala na maminku. Millie se veverky zpočátku bála, protože vůbec nevěděla, co je to za zvíře. Po nějaké době si ale uvědomila, že se jí nic nestane a s malou veverkou si dokonce začala hrát.

Abbey se postarala o veverku

Pes Millie a veverka si po malé chvíli začali hrát a bylo vidět, že pes je k malému stvoření opravdu opatrný. Protože majitelka psa Abbey nechtěla veverku nechat venku, kde se jí mohlo cokoliv stát, vzala si ji domů, aby se o ní postarala. Jakmile vyroste a nabere sílu, opět jí pustí na zahradu, kde může volně pobíhat a žít podle svého.

Fotografie: Freepik

Díky tomu, že se o veverku postará, má na nějakou dobu její fenka přítele na hraní, a navíc je více pravděpodobné, že veverka přežije. Když si Millie s veverkou hrála, natočila Abbey video a umístila jej na sociální sítě. Zde se stalo velmi brzy populární a do dnešního dne má přes 2 miliony shlédnutí.

Čím krmit veverky

Pokud by se vám stalo, že se na vaší zahradě usídlí veverky a vy budete mít zájem jim přilepšit s jídelníčkem, můžete jim vyrobit krmítko, které lze umístit kamkoliv. Veverky stravu vycítí a rádi si pro ni vyskočí / vylezou i na dům, strom nebo na jiné místo. Lepší variantou však je, jim krmítko dát do výšky, aby je nenapadly kočky nebo jiná zvířata, zatímco by se krmily v trávníku.

Do krmítka veverkám můžete dát vlašské a lískové lupané oříšky, ale dávejte si pozor na to, aby nebyli slané nebo slazené. Dále si rády dají slunečnicová nebo dýňová semínka. Z ovoce mají rády kousek mrkve, jablka nebo hrušky, ale u této stravy je potřeba krmítko pravidelně kontrolovat, aby zde ovoce neplesnivělo.

Nezapomínejte na to, že pokud jednou začnete veverky krmit, přirozeně trochu zpohodlní a budou chodit na stravu hlavně k vám. Když byste je poté z ničeho nic přestaly krmit, s velkou pravděpodobností by se trápily hlady a některé by mohly na hlad i zemřít. Jakmile se tedy rozhodnete veverky krmit, nezapomínejte na ně a dopřávejte jim stravu pravidelně.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]