Vlhkost v autě odstranil snadným způsobem díky použití ponožky

Vlhkost v autě je nyní během zimy poměrně častá. Jak se jí vyvarovat a nemuset před odjetím dlouho odmlžovat sklo? Poradíme vám jednu osvědčenou fintu, kterou značí jenom zkušení řidiči. Zapomeňte na různé spreje, na různé pasty a gely, nebo různé produkty určené k tomu, aby vlhkost z vašeho vozidla vytáhly. Funguje něco mnohem jednoduššího.

Obyčejná ponožka

Na vlhkost v autě velmi dobře platí obyčejná ponožka. Tu stačí vozit a problémy s vlhkostí, a tedy se zamlžováním skel mít rozhodně nebudete. Tedy pokud ji v autě budete nejenom vozit, ale pokud ji také budete mít naplněnou tím správným materiálem. Právě ten totiž dokáže zajistit, že případnou vlhkost z vašeho vozidla natáhne a pohltí.

Čím se ponožka plní?

Pro ponožku sáhněte do svého šuplíku. A začněte ji plnit. Čím? Je to speciální stelivo pro kočičí záchody. To dnes koupíte v jakémkoliv zverimexu. Díky svému unikátnímu složení dokáže dobře absorbovat vlhkost. A je jedno, zda se jedná o kočičí moč, nebo se jedná o vlhkost vzdušnou. Ponožku naplňte daným stelivem a zavažte tak, aby nevypadávalo. Díky struktuře látky nevypadne ven a zároveň dojde k tomu, že skrz materiál bude vlhkost dobře pronikat dovnitř.

Kam ponožky umístit?

Kam naplněné ponožky umístit? Ideálně tam, kde se skla nejvíce mlží. Prvním místem by měla být vaše palubní deska a místem číslo dvě nejlépe zadní plato nad zavazadlovým prostorem. A takto vám bude sloužit klidně i několik týdnů vyprat ponožku a vyměnit náplň je tedy vhodné ve chvíli, kdy vlhkost začne znovu překračovat celkovou únosnou mez. Čím méně vlhkosti v autě bude, tím déle vám tento trik s ponožkou vydrží. A pokud nechcete, aby se zde vlhkosti obecně drželo mnoho, čas od času v autě vyvětrejte, nebo si vždy před nástupem očistěte nohy. Potom vám ponožka vydrží klidně až do konce letošní zimy. Můžete si to ihned vyzkoušet.