Vlhkost v autě odstranil snadným způsobem díky použití ponožky

Vlhkost v autě je nyní během zimy poměrně častá. Jak se jí vyvarovat a nemuset před odjetím dlouho odmlžovat sklo? Poradíme vám jednu osvědčenou fintu, kterou značí jenom zkušení řidiči. Zapomeňte na různé spreje, na různé pasty a gely, nebo různé produkty určené k tomu, aby vlhkost z vašeho vozidla vytáhly. Funguje něco mnohem jednoduššího.

Obyčejná ponožka

Na vlhkost v autě velmi dobře platí obyčejná ponožka. Tu stačí vozit a problémy s vlhkostí, a tedy se zamlžováním skel mít rozhodně nebudete. Tedy pokud ji v autě budete nejenom vozit, ale pokud ji také budete mít naplněnou tím správným materiálem. Právě ten totiž dokáže zajistit, že případnou vlhkost z vašeho vozidla natáhne a pohltí.

Čím se ponožka plní?

Pro ponožku sáhněte do svého šuplíku. A začněte ji plnit. Čím? Je to speciální stelivo pro kočičí záchody. To dnes koupíte v jakémkoliv zverimexu. Díky svému unikátnímu složení dokáže dobře absorbovat vlhkost. A je jedno, zda se jedná o kočičí moč, nebo se jedná o vlhkost vzdušnou. Ponožku naplňte daným stelivem a zavažte tak, aby nevypadávalo. Díky struktuře látky nevypadne ven a zároveň dojde k tomu, že skrz materiál bude vlhkost dobře pronikat dovnitř.

Kam ponožky umístit?

Kam naplněné ponožky umístit? Ideálně tam, kde se skla nejvíce mlží. Prvním místem by měla být vaše palubní deska a místem číslo dvě nejlépe zadní plato nad zavazadlovým prostorem. A takto vám bude sloužit klidně i několik týdnů vyprat ponožku a vyměnit náplň je tedy vhodné ve chvíli, kdy vlhkost začne znovu překračovat celkovou únosnou mez. Čím méně vlhkosti v autě bude, tím déle vám tento trik s ponožkou vydrží. A pokud nechcete, aby se zde vlhkosti obecně drželo mnoho, čas od času v autě vyvětrejte, nebo si vždy před nástupem očistěte nohy. Potom vám ponožka vydrží klidně až do konce letošní zimy. Můžete si to ihned vyzkoušet.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]