Konec výmluv, na domácí cvičení vám stačí jednoduchá výbava

Rádi byste začali cvičit, ale nemáte čas nikam docházet, protože tělocvična je až na druhém konci města? To ale vůbec nevadí. A nic nebrání tomu, abyste cvičit začali. Na domácí cvičení toho zase tolik nepotřebujete. Abyste mohli kompletně nastartovat zdravý životní styl, nepotřebujete náročné a drahé vybavení.

Vystačíte si se základními pomůckami. Důležité je pouze cvičit správně a pravidelně. Jsou lidé, kteří si najdou malý kousek pro cvičení, i když bydlí v garsonce. Tudíž žádné výmluvy a pusťte se do zařizování.

Jaký je váš cíl?

Než se pustíte do zařizování, pořádně si ujasněte, jaký je váš cíl. Zda chcete zlepšit kondici, zpevnit, zhubnout, popohnat růst svalů, cvičit pro zdravé držení těla a zaměřit se na cviky pro zdravá záda apod. Podle toho se pak budete zaměřovat na nákup potřeb pro cvičení. Tak či onak je vhodné si koupit podložku na cvičení. Tu budete používat při strečinku, protažení těla. Pokud se rozhodnete časem pro jógu, pak by mělo jít o kvalitní podložku.

Potřebné pomůcky

S balančními cviky, pro zpevnění středu těla jsou výtečné fitness míč či bosu. Jestliže máte opravdu hodně málo místa, zvládnete to i bez těchto pomůcek. S budování svalů pomohou činky, ale opět existuje finančně úspornější řešení, které uvítáte i v případě málo místa. Jsou to gumové pružiny. S hubnutím vám pomohou kardio sestavy, nemusíte hned kupovat drahý orbitrek či pás na běhání. Opět postačí podložka, která tlumí případné poskoky. Do kardio sestavy však patří i rychlé výpady, dřepy a jiné cviky, kde skákat a dunět vůbec nemusíte.

Podle koho cvičit?

Cvičit můžete podle videí na YouTube, kde mívají i známí a špičkoví trenéři zdarma k dispozici cvičení podle toho, zda jste začátečník či pokročilý nebo se zaměřením na různé partie těla, hubnutí, zpevňování, protahování. Od věci nejsou ani různé aplikace, kde se vám hned počítají i spálené kalorie za trénink. Budete mít větší představu a kontrolu, kolik jste toho spálili.

Důležité je získat správné návyky, naučit se cvičit pravidelně a správně. S tím vám pomohou online fitness trenéři, kteří popisují správnost jednotlivých cviků. Naopak cvičení na složitém přístroji by mohlo spíš uškodit. Čím jednodušší si to na začátku uděláte, tím více vás cvičení bude bavit. Pustit si k němu můžete i oblíbenou muziku.

Obrázky: healthline, burlingtonsportstherapy