Plastovou kapsli od čokoládového vajíčka nevyhazujte, lze ji dále prakticky využít

Takzvané Kinder vajíčko obsahuje i plastovou kapsli, kterou nemusíte vyhazovat. Dá se využít na cellu řadu velmi praktických věcí. Díky tomu snížíte množství plastového odpadu a také zlepšíte a zjednodušíte život ve vaší domácnosti. Co vše se z toho malého plastu dá vyrobit?

Obal na sluchátka

Chcete, aby se nezničila během přepravy? Potom použijte kapsli z Kinder Surprise a uložte je právě do ní. Potom je lze mít bezpečně v kapse, v batohu, nebo kdekoliv jinde.

Držák na párátka

To potřebujeme čas od času pravidelně. Jak zajistit, abychom je měly stále při ruce? Do plastové kapsle vyvrtejte několik otvorů a párátka do nich vložte. Položte na stůl a máte hotovo.

Box na sirky

Zapomeňte na klasickou krabičku, kde mohou zvlhnout. Na sirky použijte plastovou kapsli z Kinder Surprise. Do ní dejte nejenom je, ale také odstřižené škrtátko. Stačí rychlý pohyb při vyndávání a už taháte hořící sirky.

Obal na lízátko

Máte děti, které milují lízátka, která však nezvládnou sníst najednou? Žádný problém. Nebalte je do igelitových sáčků. Stačí jedna díra v této kapsli, do které lízátko snadno dáte. Vhodné i pro přenášení toho zatím nerozbaleného.

Obal na zubní kartáček

Cestujete a chcete svůj zubní kartáček udržovat čistý a také bez bakterií? Pokud ano, vyrobte si z této obyčejné kapsle praktické cestovní pouzdro. Ať bude kartáček kdekoliv, bude stále udržován v čistotě. A štětiny se mu neohnou.

Slánka nebo pepřenka

Kdo si potřebuje dochutit své jídlo, může k tomu využít tuto věc. Stačí jenom několik otvorů, skrz které budete koření sypat. Potom kapsli naplňte solí a pepřem a máte hotovo. Jednodušší to být nemůže.

Ořezávátko

Velmi šikovný pomocník nejenom pro školáky. Ořezávátko vyrobíte tak, že koupíte jedno malé kovové, a to nalepíte přímo dovnitř kapsle. V té vyvrtáte otvor odpovídající velikosti tužky a máte hotovo. Tu ořežete a všechny nečistoty zůstanou uvnitř. Snadné.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]