Čištění kuchyně už nikdy nebude náročné. Stačí znát pár triků

Hrozíte se čištění kuchyně a celkové náročnosti? Nemusíte, jelikož s těmito triky to bude skutečnou hračkou pro každého. Nejde přitom o žádné složité věci. Právě naopak. Jedná se o pro mnohé zkušené hospodyňky osvědčené postupy, které používají denně. Seznamte se s nimi.

Obklady

Potřebujete vyčistit obklady, a hlavně potom spáry? Pokud ano, použijte směs jedlé sody s octem. Tu následně aplikujte na problémová místa. A zubním kartáčkem dočistěte i problémová místa.

Houbička na nádobí

Začala zapáchat a vy se obáváte toho, že v ní jsou bakterie? Dá se jednoduše vyčistit. Až budete ji zapínat myčku, dejte ji do koše na příbory. Po mycím procesu bude opět jako nová.

Nedostupné mezery

Jak vyčistit různé nedostupné mezery? Můžete zkusit zubní kartáček. Pokud se tam nedostane ani ten, vezměte tenký hadřík, potom nůž a tím, ho zastrčte na nedostupné místo a tím ho vyčistěte.

Filtry u digestoře

Může na nich být opravdu mnoho tuku. Jak se ho efektivně zbavit? Vytvořte si roztok jedlé sody a vody. Tu přiveďte k varu a potom do ní položte vaše filtry. Nechte je asi 60 vteřin odmočit a potom nechte tuk okapat.

Stará pánev

Myslíte si, že je už na vyhození? Ale není. Dá se opět obnovit. Stačí do ní nalít trochu octa, trochu vody a tuto směs přivést k varu. Potom nasypte jedlou sodu, nechte špínu odmočit a vyčistěte houbičkou.

Nerezový dřez

Vadí vám stopy vodního kamene a další nečistoty? Zbavit se jich lze celkem snadno. Z jedlé sody a vody vytvoříte čisticí pastu, kterou začnete své umyvadlo krouživými pohyby drhnout.

Kámen na sifonu

Je na vašich bateriích a na vašem kohoutku vodní kámen? Snadno ho odstraní teplý ocet, kterým vyčistěte daný povrchy. Pokud je kámen na samotném ústí kohoutku, nalijte ocet do sáčku a ten umístěte tak, aby v něm byl kohoutek namočen.

Zametání

Máte hromádku a nemůžete najít opatku? Není vždy nezbytná. Položte na zem vlhčený ubrousek a prach a další špínu nameťte na něj. Potom zabalte a vyhoďte.

Plynové hořáky

Že se nedají vyčistit? Ale dají. Stačit bude amoniak, který rozprašovačem nejprve nanesete na hořák a potom ho začnete mechanicky čistit houbičkou.

Plechy a pekáče

Je na nich připečené jídlo, které nejde dolů? Smíchejte jedlou sodu a saponát a tuto směs naneste na špinavá místa. Nechte 15 minut působit, a poté začněte drhnout koulí, kterou zhotovíte z alobalu.