Zásobte se tabletami do myčky na celý rok. V domácnosti je využijete i tam, kde byste to nikdy nečekali

Fotografie: Pixabay

Každá správná hospodyňka by měla mít jedno balení tablet do myčky v zásobě. A to i ve chvíli, kdy myje nádobí ručně.

Pokud si myslíte, že tyto jedinečné pomocníky uplatníte jenom při mytí nádobí v myčce, pak se mýlíte. Mohou vám totiž pomoci i s mnoha dalšími činnostmi v domácnosti, s nimiž často bojujete. Vyčistí toaletu, vybělí prádlo, postarají se o dětské malůvky… A to rozhodně není všechno. Zjistěte, jak je používat správně.

Vyčistěte troubu rychle a jednoduše

Potýkáte se s připečenými nečistotami? Pak tabletu do myčky rozpulte a polovinu vložte do vhodného pekáče s trochou vody (může být i špinavý a určený k umytí). Dejte ho do trouby a zapněte ji asi na deset minut. Poté vnitřek trouby důkladně vydrhněte a vysušte. Nečistoty půjdou dolů skoro samy (a o pekáči to platí rovněž).

Fotografie: Freepik

Skvrny od kávy a čaje nebudou mít šanci

Nejspíš to také znáte – používáte své oblíbené hrnky tak často, že je jejich dno již pokryto tmavým povlakem od kávy nebo čaje. Ale nemusí jít o setrvalý stav. Naopak. Skvrny snadno odstraníte horkou vodou, ve kterém jste předem rozpustili tabletu do myčky. Nalijte ji do hrnků, nechte hodinu působit a poté je umyjte běžným způsobem.

Zbavte se dětských malůvek na zdi

Umělecké sklony je u nejmenších ratolestí třeba podporovat, ovšem ne vždy je rádi uvítáme třeba na bílé zdi. Naštěstí lze vše snadno vyřešit. Stačí polovinu tablety rozpustit v několika litrech teplé vody. Následně do ní ponořte měkký bavlněný hadřík a zeď pomalu omývejte. Pastelky a křídy pustí prakticky okamžitě.

Fotografie: PiqSels

Zbavte se zápachu z odpadkového koše

Čištění koše je jednou z nejméně oblíbených činností, která na nás v domácnosti čeká. A přitom stačí nádoby na odpad naplnit horkou vodou, vhodit do ní tabletu do myčky a nechat 30 minut působit. Pak už jen zbývá vše dobře vymýt a vysušit. Žádné nežádoucí zápachy nebudou mít šanci. A stejným způsobem vyčistíte i pračku. Jednoduše zapněte nejdelší program a vhoďte do bubnu tabletu. Nic víc není třeba.

Poradí si i s opravdu znečištěnou pánví

Rádi připravujete lasagne nebo třeba karamel? Pak určitě víte, jak pracné je čištění jejich zbytků z pánve. Ale nenechte se zaskočit a naplňte ji horkou vodou, do té vložte polovinu tablety do myčky a nechte odležet přes noc. Následujícího dne si s nečistotami poradíte i za pomoci obyčejné houbičky na nádobí. A stejným způsobem umyjete i pekáče, formy na koláče apod.

Fotografie: Freepik

Pomohou vám i s čištěním zahradního nábytku

Židle, stoly a další venkovní nábytek to nemá na našich zahradách právě jednoduché. Znečišťuje ho prach, pyl nebo trus ptáků. Naštěstí to vše rychle a efektivně vyčistí roztok horké vody a jedné tablety do myčky. Počkejte, dokud se nerozpustí, a následně nábytek omyjte běžným způsobem. Půjde to skoro samo, uvidíte.

Zbavte se zabarveného oblečení jedním krokem

Povedlo se vám k bílému oblečení přihodit třeba červenou ponožku? Pak nechte řešení celé situace právě na tabletě do myčky a jednoduše vyperte bílé prádlo znovu. Ovšem tentokrát s jednou tabletou v bubnu. Po vyprání bude opět zářit bělostí. Doporučujeme ovšem i důkladné máchání. Přece jen – mycí prostředky nejsou určeny k dlouhodobému kontaktu s lidskou pokožkou.

Fotografie: Freepik

Kovové příbory i talíře budou jako malované

Tak nesnášíte všechny ty kapky a šmouhy, které se na tomto typu materiálu tvoří? Ponořte kovové příbory a talíře přes noc do horké vody s rozpuštěnou tabletou a ráno je vyleštěte bavlněným hadříkem nebo textilií z mikrovlákna. Budou opět jako nové.

Tablety do myčky vám pomohou i na toaletě

Ani tady není postup jejich použití nijak zvlášť složitý. Stačí dovnitř vhodit tabletu a nechat několik hodin působit. Poté vše spláchněte a na zbylé usazeniny si následně vezměte obyčejnou štětku na WC. Všechny usazeniny půjdou odstranit mnohem jednodušeji než obvykle.

Zdroj: Goodhousekeeping