Čistý koberec snadno a rychle. Stačí použít běžně dostupné věci z domácnosti

Fotografie: ImgurPhotos

Koberec má v domě či bytě téměř každá rodina. Interiér dokáže dokonale zútulnit a zpříjemnit. Avšak zasluhuje i pravidelnou údržbu, aby byl stále čistý a zářivý. Zadržovat se v něm může totiž mnoho prachových částic a také roztočů. To vše je pro lidské zdraví škodlivé a je schopné způsobit především respirační potíže a alergické reakce.

Úklidové prostředky speciálně na koberce seženete běžně v drogistickém zboží. Pakliže ale chcete nějakou tu korunu ušetřit, vyzkoušejte jeden z následujících „ekonomických“ tipů.

Čistící prostředek na koberce levně a účinně

Tím nejzásadnějším prostředkem, který je schopný koberec dokonale vyčistit, je obyčejné mýdlo. Jak při očistě koberce postupovat? To vám nyní nastíníme krok za krokem:

  • Znečistěný koberec pověste ideálně ven na šňůru, nebo nad vanu.
  • Namočte jej řádně vodou
  • K ruce si vezměte v další fázi mýdlo a naneste jej po celém povrchu koberce. Nechte působit zhruba 30 minut.
Fotografie: Pixabay
  • Nakonec mýdlový roztok z koberce důkladně opláchněte a nechte zcela oschnout.
  • Tímto způsobem získá váš koberec opět dokonalý vzhled, čistotu a také příjemnou vůni, a to vše bez použití drahých a chemických produktů.

Další možnosti, jak koberec levně vyčistit

Vyzkoušet můžete na čistění koberců i ocet, jedlou sodu, nebo třeba obyčejnou kuchyňskou sůl. Konkrétně jedlá soda je skvělým pomocníkem při odstraňování skvrn od vína. Na inkriminované místo naneste pastu vytvořenou z trochy vody a sody bikarbony, nechte zaschnout a následně vše vysajte.

Fotografie: Pixabay

To samé můžete učinit i se solí. Výborný je na oživení barev i ocet, jenž smícháte v množství dvaceti mililitrů s litrem teplé vody a roztok pomocí kartáče nanesete na povrch koberce (doba působení je asi 20 minut).

Opět je vhodné tuto proceduru provádět na šňůře venku nebo nad vanou. Abyste se zbavili nepříjemného octového odéru, můžete koberec po opláchnutí omýt mýdlovou vodou a nakonec spláchnout.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]