Postupy na okamžité odstranění nečistot v koupelně. Takto zářivou a voňavou koupelnu jste v životě neměli

Fotografie: Freepik

Koupelna je symbolem obydlí, ale také místem, které vyžaduje nepřetržitou péči, aby byla zároveň chloubou každé hospodyňky. Každodenní úklid může být snazší díky osvědčeným radám, jak zajistit dokonalou čistotu i vůni v koupelně. 

Udržet koupelnu v čistotě a zajistit, aby byla stále voňavá? To je přetěžký úkol, protože bývá často navštěvovaným místem s vysokou vlhkostí vzduchu a špatným odvětráváním. O to více potěší osvědčené rady, jak udržet tuto místnost v čistotě rychle a efektivně každý den. Vyzkoušejte tipy a přesvědčte se sami, jak snadné je mít čistou a voňavou koupelnu během chvilky.

1. Vždy suché ručníky

Zamotané nebo pohozené mokré ručníky na vaně? Vlhkost způsobuje zatuchání, z ručníků se pak line typický zápach, který není nikomu příjemný. Sušte ručníky po použití, pokud možno na slunci, v koupelně je vždy pověste, aby nezatuchaly. Nezapomeňte je pravidelně obměňovat.

Fotografie: Freepik

2. Objevte sílu citronu

Citron se nehodí jen do nápojů, ale je velkým pomocníkem při úklidu a odstraňování různých pachů, protože je neutralizuje a k tomu zanechává jemné citronové aroma. Citron v kombinaci se solí skvěle odstraní rez z vany i dlaždic, postačí potřít hadříkem, nechat působit a pak omýt.

3. Provoňte místnost aromatickými oleji

Aromatické oleje jsou vhodné pro aromaterapii, do koupele, ale pomohou navodit příjemnou vůni v místnosti. Postačí nakapat vonný olej na vatový tamponek a umístit jej v koupelně mezi ručníky, do role toaletního papíru, do sklenky na kartáčky na zuby, a hlavně na dno odpadkového koše. Při jeho otevření se rozline v místnosti krásná vůně.

4. Aviváž nejen do praní

Ručníky na ruce jsou nejpoužívanější, proto byste je měli měnit nejčastěji. Také je dobré je rozprašovačem jemně postříkat směsí vody a aviváže, aby krásně voněly. Z aviváže, jedlé sody a kapky vody můžete vyrobit jednoduchý osvěžovač, stačí smíchat a dát do sklenky na poličku.

5. Jedlá soda čistí i neutralizuje pachy

Dalším účinným pomocníkem pro čistou a voňavou koupelnou je jedlá soda, která nalezne využití při pečení i úklidu. Používejte jí v kombinaci s vroucí vodou, nechte vždy chvíli působit a poté očistěte. Jedlá soda také dobře neutralizuje pachy, nasypat jí proto můžete do bavlněného sáčku a dát na dno odpadkového koše nebo nádoby se špinavým prádlem.

Fotografie: Pixabay

6. Vůně do nádoby na štětku

Po vyčištění toalety pomocí štětky na WC vypláchněte nádobu a na kartáč i do nádoby nakapejte pár kapek éterického oleje. Po použití štětky bude toaleta krásně vonět.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce