Tajemství krásy japonských žen pro dokonale hladkou pleť. Objevte kouzlo věčného mládí

Fotografie: Depositphotos

Často můžeme vidět, že japonské ženy mají dokonalou pleť, bez jediného pupínku. Není to tím, že by na jejich fotky byly použity speciální programy na úpravu, je to tím, že o svou pleť pravidelně pečují.

V Japonsku je totiž tradicí dodržovat určité rituály v péči o pleť. Díky tomu u všech japonských žen můžeme pozorovat dokonalou pleť, bez pupínků nebo vyrážky. O tyto triky se s námi podělily. Jsou velmi jednoduché a můžeme je jednoduše aplikovat i doma. Pokud je zařadíme do našeho denního rituálu, budeme po chvíli překvapeni, jaké účinky na naši pleť budou mít. Nemusíme utrácet velké finanční prostředky za speciální přípravky, jedná se převážně o přírodní ingredience.

Fotografie: Pexels

Zaveďte dvojité čištění obličeje a nebojte se studené vody

Pro zachování zdravého vzhledu naší pleti je zapotřebí ji pravidelně čistit. Toto je část hygieny, které japonské ženy věnují extrémní péči. Čištění jejich pleti u nich dokonce probíhá dvakrát za sebou.

Při prvním čištění totiž dojde k odstranění špíny z obličeje, tedy například zbytku make-upu nebo přebytečného kožního mazu. Opětovné čištění pokožky je ale nezbytné pro odstranění mrtvých buněk kůže. Je také velmi důležité obličej na konci rituálu opláchnout a to ideálně vodou, která je studená.

Fotografie: Pexels

Během pobytu na slunci je potřeba svou pokožku chránit před slunečními paprsky. To je věc, která je pro japonské ženy velmi důležitá. Jedině tak totiž zabráníme tomu, aby na naší pokožce vznikaly nevzhledné skvrny a vrásky. Aplikujte proto dostatečné množství opalovacího krému na svou pokožku kdykoliv, kdy jdete ven. A to i v případě, že nemáte přímo v úmyslu jít se opalovat.

Blahodárné účinky rýžové vody

Do pravidelné péče o pokožku japonských žen, patří používání rýžové vody. Jedná se totiž o výborné tonikum, které obsahuje vitamín B a inositol. Ten oddaluje známky stárnutí a minimalizuje riziko vzniku vrásek.

Z rýžové vody si jednoduše vytvoříme domácí pleťové masky s jedinečným účinkem na naši pleť. Bude nám k tomu stačit 100 ml rýžové vody, 100 gramů hrubé soli, 1 čajová lžička mandlového a 4 kapky levandulového oleje. Uvedené ingredience jednoduše smícháme.

Fotografie: Pexels

Pleť si nejprve důkladně očistíme samotnou rýžovou vodou a poté do ní vmasírujeme výše připravenou směs. Tu na naši pokožku nanášíme pomocí vatového tamponu, vyhýbáme se přitom oblasti očí a nosních dírek. Z rýžové vody si můžeme také vytvořit masku. Na tu budeme potřebovat 200 ml vody, 50 gramů dužiny avokáda a 25 gramů medu. Ingredience jednoduše promícháme, naneseme na vyčištěný obličej a necháme působit po dobu 15 minut. Obličej následně opláchneme studenou vodou.

Zdroj: Byrdie

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]