Kámen v toaletě lze odstranit bez drhnutí za pomoci kyseliny citronové

Kámen v toaletě je velký problém, který však není až tak složité odstranit. Tento snadný postup vám s tím pomůže. V tu chvíli budete litovat, že jste ho neznali dříve, jelikož skutečně stačí jenom jedna věc a problém bude vyřešen. Bez drahých čističů nebo bez složitého drhnutí.

Na vodní i močový kámen

Kámen v toaletě nemusí být jenom ten vodní. Také se může objevit kámen močový. Tento postup je samozřejmě účinný na obě dvě varianty. Díky této metodě čistění bude vaše mísa opět bez kamene, bude dokonale čistá, bude se lesknout a bude také zcela bez bakterií.

Stačí jedna jediná věc

Co tedy budete potřebovat, aby byl kámen v toaletě stoprocentně minulostí? Jenom jedna jediná věc, kterou je kyselina citronová. Tato krystalická látka se dnes prodává v každém obchodě a vyjde na pár korun. Dá se používat při vaření, pří výrobě nápojů, ale také při čištění domácnosti. Toaletu nevyjímaje.

Postup je hračkou

Jak na to? Je to jednodušší, než si myslíte. Vezměte rychlovarnou konvici, nalijte do ní 500 ml vody a nasypte jedno balení kyseliny citronové. Následně konvici zapněte a vodu s kyselinou přiveďte k varu. Jak dojde k ohřevu vody, tak se tato krystalická látka i jednoduše bez nutnosti míchání také snadno rozpustí.

Když se voda vaří, konvici vypněte, přeneste ji na toaletu a celý obsah opatrně nalijte do mísy na místa, kde se kámen v toaletě objevuje a kde ho chcete odstranit. Potom nechte vodu působit minimálně hodinu.

Toaletu dočistěte

Směs vody a kyseliny citronové nejenom zbaví kamene vaši konvici, ale i toaletu. Síla tohoto roztoku hop výrazně uvolní. Potom stačí vzít obyčejnou štětku a tou vaši toaletu dočistit. Tam, kde jste se dříve neobešli bez drhnutí půjde vodní kámen dolů doslova jako po másle. A když by se náhodou znovu objevil, tak už moc dobře víte, jak na něj. Stačí horká voda a kyselina citronová.