Levné domácí tablety na čištění toalety účinně odstraňují nečistoty a bakterie

Toaleta je jedním z míst, které jako lidé navštěvujeme velice často. Aby byla hygienicky čistá, používáme k jejímu čištění různé chemické a dezinfekční přípravky. Jde to však i bez chemie, věřte nebo ne. Přírodní produkty jsou šetrnější jak povrchu toalety, tak i k životnímu prostředí. Vyzkoušejte si vyrobit domácí toaletní „tablety“, které vyřeší vaše starosti s úklidem této části bytu.

Jak vyrobit domácí toaletní tablety k čištění?

Toaletní tablety s levandulí: k výrobě potřebujete lžíci a čtvrt jedlé sody, půl lžíce kyseliny citronové, 30 kapek levandulového esenciálního oleje, 30 kapek mátového esenciálního oleje a 30 kapek citronového esenciálního oleje.

Z výše uvedených ingrediencí vytvořte tužší směs, kterou navrstvěte do tvořítek na led. Pak nechte uschnout šest hodin. Hotové tablety nakonec vyjměte a uskladněte v uzavíratelné sklenici. Stačí jen hodit jednu tabletu do toalety, nebo odtokové nádržky a záhy budou povrchy čisté a voňavé.

Toaletní tablety s octem a peroxidem: připravte si lžíci jedlé sody, čtvrt lžíce kyseliny citronové, půl lžičky octa, lžíci peroxidu vodíku a 15 až 20 kapek esenciálního oleje dle preferencí.

V malé misce smíchejte do husté pasty všechny suroviny a čajovou lžičkou tvarujte tablety. Nechte uschnout na pečícím papíru po dobu čtyř hodin.

Šumivé toaletní tablety se škrobem: zhotovíte je z lžíce a ¾ jedlé sody, lžíce kyseliny citronové, 2 lžic kukuřičného škrobu, potravinářského barviva a 20 až 40 kapek různých éterických olejů. Dle preferencí (máta, levandule, citron, grapefruit například).

Postupujte obdobně, jako v předešlých případech. Vše smíchejte, navrstvěte do formiček na led a vyčkejte do zaschnutí.

Další možné metody čištění toalety

Toaletní tablety s přírodními produkty skvěle WC umyjí, zbaví bakterií a provoní. Pokud ale nejste příznivec těchto alternativních metod, můžete se samozřejmě navrátit k chemickým prostředkům z obchodu. Výhodnější však je vybírat produkty ekologické, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Fotografie: Zen.yandex

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]