Vyzrajte na nepříjemný zápach z odpadu. Instalatér poradil jednoduché řešení

Fotografie: Depositphotos

Pokud se při plánování či stavby vaší koupelny či kuchyně něco nepovedlo, vaše domácnost na ucpávání odpadů a nepříjemný zápach z výlevky trpí více, než by bylo zdrávo. A občas je třeba propláchnout potrubí i v domácnostech, kde projektanti ani stavaři nic neodflákli. Ucpané odpady jsou prostě jedna z typických moderních nepříjemností, kterým se jednou za čas nevyhneme. V každé drogerii můžete koupit přípravek, který všechny nečistoty zaručeně rozežere.

Ale má to jeden velký háček. Přemýšleli jste někdy o tom, co takový čistič odpadů obsahuje? Přípravek, který je během pár minut schopen rozežrat prakticky všechny biologické nečistoty, které se v našich odpadech nastřádají? A že toxické výpary z něho se ve vaší koupelně či kuchyni udrží ještě dlouho poté, co čistič splnil svůj úkol? A pokud jste ekologická duše, asi vám také vrtá hlavou, co se s tou chemií stane v čističce odpadních vod.

Jednoduchý a nezávadný způsob

Fotografie: Pixabay

Na vyčištění odpadů naštěstí existuje jednoduchý, účinný a zdravotně nezávadný způsob. S touto metodou se nemusíte bát, že omylem přiotrávíte své děti nebo domácího mazlíčka. A kromě horké vody si vystačíte jen se dvěma surovinami, aspirinem a vinným octem. Při této jednoduché metodě na vás nečíhají žádné nebezpečné výpary, žádné vedlejší účinky.

Pomůže aspirin

Fotografie: Shutterstock

Do odpadu nejprve vložte dvě tabletky aspirinu. Ty zalijte asi čtvrt litrem vinného octa a výlevku zašpuntujte. Aspirin s octem nechte několik minut působit. Mezitím si v rychlovarné konvici přiveďte k varu litr vody. Nálevku odšpuntujte a vodu do ní pomalu nalejte. Během několika minut budete mít po problémech, odpad bude průchozí a zbavíte se také všech nepříjemných pachů, které z něho vycházely.

Přidejte horkou vodu s octem

Fotografie: Shutterstock

Aspirinem, octem a horkou vodu můžete odtoky proplachovat i preventivně jednou za týden či čtrnáct dní. Při preventivní údržbě vám bude stačit jeden aspirin a kapka vinného octa. Obecně platí, že čím je odtok ucpanější, tím více octa je k jeho pročištění potřeba.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]