Sklenice soli pod radiátorem je důmyslné opatření. Podle Feng Shui zajistí pročištění prostoru

himalájská sůl
Fotografie: Pixabay

Stačí trocha hledání a najdete množství informací o tom, jak sůl perfektně pohlcuje jakoukoli vlhkost. Na základě toho by se zdálo, že pod radiátorem to bude stejné.

Pravdou však je, že tento postup nemá nic společného s vlhkostí, ale se správným energetickým nastavením vašeho domova. Jde tedy o jednu ze základních zákonitostí Feng Shui, prastarého východního umění o harmonizaci domácí energie. Cílem je podpora pohody obyvatel jakékoli domu. Jejím základem je správné pročištění prostoru, což zahrnuje právě umístění sklenice se solí na určitá, předem stanovená místa v pokojích.

Další vrstva špíny, která musí pryč

Podle zásad Feng Shui je taková očista kteréhokoli místa stejně důležitá jako deratizace nebo likvidace plísní či běžný úklid. Je to jen jiná stránka téže snahy. Aniž si to totiž uvědomujete, povětří domácnosti může být dlouhodobě zaneseno negativními dojmy. Staré hádky, deprese nebo choroby, to vše v něm zkrátka přebývá. Právě doma si vyprávíme jak o nejhezčích momentech života, tak i o těch nejsmutnějších. A to všechno se zde ukládá.

Feng Shui harmonizuje tuto energii, zvanou čchi, aby ustoupila pozitivním vlnám. Po náročném dni v práci si totiž do tohoto místa ještě přitáhnete negativní vibrace. Proto je nutné energii pravidelně čistit a na to existuje hned několik způsobů. Například když se vám zdá atmosféra doma příliš těžká a po sérii nějakých událostí máte potíže s usínáním – tehdy použijte právě hrubou sůl k očistě prostředí a nastolení původní rovnováhy.

Umění východu, které praktikujeme i nevědomky

Sůl dejte ve sklenici pod radiátor, pod postel nebo do jakéhokoli použitelného koutu jak domácnosti, tak i práce. Sůl je symbol čistoty a pohlcuje všechny škodlivé energie a související vibrace. Je přitom jedno, jak jsou staré. Cokoli se v prostoru usadí, dokáže sůl pohltit. Tato očista vám pomáhá s opuštěním minulosti. Pravdou je, že Feng Shui mnozí praktikují i nevědomky. Například zbavením se předmětů spojených s minulostí.

hrubá sůl krystaly
Fotografie: Pixabay

Každá věc má v sobě jak pozitiva, tak i negativa. Kromě tvrdého úklidu se dá domov vyčistit i šalvějí, bílým octem nebo skořicí. Bílou šalvěj zapalte v každém rohu místnosti. Bílý ocet odpuzuje špatné vibrace a je účinný podobně jako sůl. Naplňte kbelík vodou a pro očistu celého domu přidejte jen sklenici octa.

Skořice v parfému pro kompletní očistu

Otevře vám přístup k harmonii a pozitivním emocím. Tyčinku skořice vařte v dostatku vody, aby naplnil kbelík. Jakmile voda vychladne, použijte ji na vytření a úklid celé domácnosti. Následně zjistíte, že máte všude jemnou a příjemnou vůni. Tato očista i ostatní metody přináší harmonii a zklidnění do vašeho domu, a tím i do vaší mysli. Frekvence záleží čistě na vaší potřebě. Jestliže jste to ještě nikdy nedělali, bude nejspíš potřeba absolvovat tento proces vícekrát.

Zdroj: EleganzaPlus

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]