Křída nalezne využití i mimo školu a to v každé domácnosti

Křída se primárně hodí k psaní na tabuli, nebo ke kreslení po silnicích a chodnících. K tomu ji využívají hlavně děti. Jelikož vy jste dospělí, budou se vám hodit další zajímavé možnosti jejího využití. Zjistíte, že má celkem zajímavé uplatnění ve vaší domácnosti.

Na mastnotu

Obyčejná křída je skvělým pomocníkem, pokud vás trápí mastnota. A to třeba na vašem oblečení. Řada lidí v takovém případě použije prostředek na nádobí, ale mnohem lepší může být použití křídy. Stačí místo křídou potřít.

Na bělení

Máme na mysli klasickou bílou křídu, která najde skvělé využití ve chvíli, kdy máte problém s dopráním vašeho oblečení a to je zašedlé, nebo je zažloutlé. Jak zajistit jeho zářivou barvu? Stačí ho před praním potřít křídou.

Na pachy a vlhkost

Využít ji můžete třeba ve vaší koupelně, ale i ve spíži, nebo třeba v lednici. Křída má unikátní vlastnost, která je založena na možnosti pohlcovat vlhkost a také pachy. Stačí kousek křídy a uvidíte, jak to zabere. Podobně dobře funguje i jedlá soda.

Na příbory a šperky

Pokud vaše příbory korodují a to se negativně podepisuje na jejich vzhledu, dáme vám tip, jak obnovit jejich krásu. Stačí dát do přihrádky na příbory kousek křídy. Ta pohltí vlhkost a podmínky pro vznik koroze a šedého povlaku ani nenastanou.

Podobným způsobem můžete postupovat, pokud budete chtít zachovat dokonalou krásu vašich šperků. I když jsou z ušlechtilého kovu, na svém vzhledu postupně mohou ztrácet.

Na ukládání oblečení

Křída může patřit i do šatní skříně. Jistě se vám stalo, že jste do ní uložili nedostatečně uschlé oblečení. A tak se ze skříně linul zápach. Křída zajistí jak pohlcení vlhkosti, tak i pohlcení zápachu.

Na rez

Pokud vás trápí rez, tedy koroze, doporučujeme použít křídu. Nejenom, že se hodí některé povrchy křídou potřít, ale je vhodné jí kousek dát tam, kde je materiál na rez náchylný. Třeba do bedny s nářadím.

Na mravence

Pokud s nimi máte ve svém domě problém, díky křídě to bude minulost. Použití je velmi jednoduché, jelikož stačí, když křídou nakreslíte čáry přes místa, kudy mravenci chodí. Za pár dní budete mít od nich pokoj.

Na zámek

Nemůžete odemknout, jelikož je v zámku mnoho vlhkosti a tak s ním nejde ani otočit? Není třeba zoufat, jelikož stačí nastrouhat trochu křídy, v ní obalit klíč a ten do zámku opatrně strčit. Potom vyndat, otřít a následně klasicky odemknout.

Fotografie: Pixabay