Triviální způsoby, kterými lze udržet chlad ve vaší domácnosti i během pořádně rozpálených letních dní

Fotografie: Depositphotos

Díky těmto jednoduchým metodám budete mít ve vaší domácnosti příjemný chládek, a to i v horkých letních dnech.

Ačkoliv léto patří mezi nelepší roční období, dokáže nás svým teplem mnohdy pořádně potrápit. Není totiž téměř nic nepříjemnějšího než rozpálená domácnost, ve které je to přímo k nevydržení. Přes den se snažíte utéct, kam se jen dá, v noci se budíte celí zpocení a přejete si pouze jedno. Aby ty teploty ustoupili a vy neměli pocit, že se ve vlastním domě uvaříte zaživa. Existují ale i způsoby, kterými váš dům ochladit na příjemnou teplotu, která se dá vydržet.

Ledový ventilátor

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vaši domácnost příjemně ochladit a zbavit se nepříjemného tepla, je nainstalování klimatizace. Ne každý si však tuto metodu může dovolit, a proto existuje její jednoduchá a podstatně levnější náhražka. Pro tu stačí, když máte doma obyčejný ventilátor. Před ten poté pouze položte obyčejnou mísu nebo pekáč plný ledu. Když led poté začne pomalu tát, ventilátor zachytí studený vzduch, který se z něj odpařuje a vytvoří tak příjemný chlad.

Fotografie: Freepik

Bavlněné nebo saténové povlečení

Dalším způsobem, jak se doma ochladit a dopřát si alespoň o něco příjemnější spánek, je použití chladného povlečení. Ideální volbou tak je satén nebo odlehčená a vzdušná bavlna, která se tolik nezahřívá a bude vám pod ní v létě příjemně chladno. Protože i když je venku téměř sto stupňů, najdou se lidé, kteří se peřiny nedokážou vzdát.

Fotografie: Freepik

Povlečení a oblečení z mrazáku

Pokud však nemáte doma výše zmíněné povlečení, existuje i jiný způsob, jak jej zchladit. Stačí, když jej pouze zabalíte do čistého igelitového sáčku a na několik hodin vložíte do mrazáku. Výsledkem bude dokonalé ochlazení, které si skutečně užijete. Tuto metodu můžete použít také na vaše oblečení a udržovat se tak v chladu klidně po celý den.

Tma v domácnosti

Způsob, kterým do domácnosti dostává nejvíce tepla, je zářením slunce do oken. Zkuste tedy zatáhnout rolety, žaluzie i záclony a zatemněte vaši domácnost. Také vypněte světla, které také vyzařují určité malé procento tepla. Uvidíte, že v takto tmavém domě bude najednou mnohem chladněji než předtím.

Fotografie: Freepik

Omezte vaření

V létě je vaření doslova téměř zbytečností. Vaše tělo totiž stejně není schopné ve vyšších teplotách spotřebovat stejné množství potravy jako v zimě, a navíc se vařím v domě drží podstatně více tepla. Pokud tedy vaření vevnitř omezíte, snížíte tím také teplo, které doma máte.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]