Připravte se na léto a postavte si svépomocí na zahradě bazén

Léto je již téměř za dveřmi a mnoho rodin řeší, jaký bazén na zahradu zakoupí. Nemusíte ho však kupovat přímo ve specializované prodejně, lze ho i jednoduše vlastnoručně vyrobit. Tipů je na internetu hned několik, přes výrobu bazénu z palet, až po tento, z napájecí nádoby pro skot. Možná, že se vám tento tip zdá úsměvný, ale skutečně lze takový bazén jednoduše vyrobit. Domácí kutilové se mohou projevit.

Co vlastně potřebujete na takový „šetrný“ bazén?

Jak již bylo nastíněno, na tento bazén potřebujete sehnat především velkou a hlubokou napájecí nádobu pro skot, nejlépe kulatého tvaru. Tyto nádoby jsou často vyrobené z kovových materiálů, a tak jsou i odolné. K dostání by měli být hlavně v prodejnách s potřebami pro zemědělství. A kdo je z vesnice, bude to mít třeba o něco jednodušší. Poptat se můžete i sousedů.

Jestliže takovou vhodnou nádobu seženete, pak už jen zbývá si rozmyslet, kam ji na zahradu umístíte. Kovový „bazén“ je zapotřebí vypodložit buď pískem, nebo vybrat opravdu rovný terén. Možnost je místo pod ním také vybetonovat.

Další možnosti umístění „šetrného bazénu“

Jestli budete chtít umístění bazénu ozvláštnit, nebo udělat přístup do něj pohodlnější, je možné vykopat v zahradě otvor o stejném průměru a nádobu do něj vložit. Okolí pak můžete obložit kameny, oblázky, štěrkem, nebo plochu kolem vydláždit, bude to vypadat o dost lépe, než kdybyste bazén nechali jen tak.

Pokud jste kreativec s fantazií, můžete obvod bazénu polepit přírodními materiály, jako jsou například malé kamínky.

Zakryjete tak nevábný kovový povrch nádoby. Mnozí kutilové mají ale další skvělé nápady, jako třeba okolí bazénu zacementovat a ozdobit rostlinami, či květinami. Možné je použít i dřevěné palubky, kterými nádobu kolem dokola obložíte. Dřevěný materiál je příjemný na pohled a váš bazén bude vypadat útulně. Fantazii se meze nekladou.

Fotografie: Pinterest