Dívka s vadou řeči přišla zpívat do talentové soutěže, ale začala koktat. Publikum se tiše smálo, ale za 10 vteřin všichni tleskali

Fotografie: Akumalbay12 / Creative Commons / Attribution 2.0

Když došla do talentové soutěže na pódium dívka, která sotva dokázala vyslovit své jméno kvůli vadě řeči, nikdo jí nedával moc šancí na úspěch. Jakmile ale zazpívala, všichni byli v šoku.

Někteří lidé si o handicapovaných osobách myslí, že to mají v životě hodně složité a musí se vzdávat určitých aktivit. Častokrát se ale takoví lidé poté diví, čeho jsou handicapovaní schopní. V dnešní době totiž hlavně oni ukazují, že i přes své nedostatky či handicap dokáží dělat téměř cokoliv. Tato dívka přišla do talentové soutěže a bylo ihned poznat, že má vadu řeči. Když porotě oznámila, že bude zpívat, nikdo jí nedával moc šancí.

Lidé hodnotí podle vzhledu

V současné době lidé hodnotí ostatní podle toho, jak vypadají nebo co mají na sobě. Kvůli tomu se poté chovají k někomu, kdo nevypadá zrovna nejlépe, ošklivě. Častokrát si ale tito lidé neuvědomí, že hodnotit někoho jen podle jeho vzhledu není dobré, protože i člověk ve starém oblečení může být ve skutečnosti milionář s vysokou pozicí.

Občas se také stává, že pokud člověk vidí někoho s handicapem, začne na něj koukat bez přestávky a pozoruje jej. Těmto handicapovaným osobám to není vůbec příjemné a mnohokrát se dostanou do nepříjemné situace. Podobně se cítila i dívka, která má vadu řeči a přišla do talentové soutěže. Většina lidí vůbec nevěřila tomu, že by mohla zazpívat, aniž by nebyla její vada řeči poznat.

Dívka dorazila do talentové soutěže

Když na pódium dorazila tato dívka, nebylo na ní nic podivného. Když se s ní ale pustila porota do řeči, ihned si všimli, že má vadu řeči. Nedokázala totiž najednou vyslovit své jméno a dělalo jí velké obtíže jej říct. V dané situace jí vůbec nepomáhala ani nervozita, která na ní byla vidět. Dívka jménem Amanda řekla porotě, že přišla zazpívat. V té chvíli byla porota trochu v šoku.

Talent, který nikdo nečekal

Ve chvíli, kdy Amanda řekla, že bude zpívat, všichni porotci i diváci byli trochu udivení. Amanda ale dále řekla, že při zpěvu se její vada řeči neprojevuje, a dokonce řekla i to, že písně si píše sama. Porota jí tedy vyzvala k vystoupení a po pár sekundách se nestíhali divit. Amanda měla krásný čistý a jemný hlas. Její píseň dojala nejen porotu, ale také ostatní posluchače a když její vystoupení skončilo, všichni jí tleskali ve stoje.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]