Test inteligence: Kolik zvířat vidíte na tomto obrázku? Jestli najdete všech 15, máte pozoruhodné IQ

test zvířata

Je kolikrát fascinující, co dovede vytvořit prostá kombinace černé a bílé barvy. Tentokrát se staly nástrojem obrázku, který skrývá požehnané množství zvířat.

Zvířecí říše je plná fascinujících skutečností i návyků jednotlivých zvířat. Takový koala medvídkovitý spí například 22 hodin denně. Potřebuje více spánku než ostatní zvířata kvůli stravě sestávající především z listů eukalyptu. Ty mají velmi málo živin, zato hodně vlákniny. Pro malé medvědy je tak velmi náročné je strávit. Takový rorýs naopak stráví většinu života ve vzduchu. Během 10 měsíců dlouhého létání přistál na pouhé 2 hodiny.

Hmyz, šnečí zuby a plejtváci

Velmi neodbytnou cháskou je hmyz, konkrétně třeba švábi. I když jim totiž useknete hlavu, dokáží stále žít celé týdny. Ještě podivnější je, že hlava samotná dovede být aktivní ještě několik hodin. Více ptáků ve vzduchu obvykle popisujeme jako hejno. Skupině papoušků se ovšem říká pandemonium. Teď se pozorně podívejte na obrázek stvořený siluetami a velmi jemnými čárami. Kolik zvířat dovedete v této soustavě najít během jedné minuty?

Běžný zahradní šnek je tvor, u kterého byste moc zubů asi nehledali. Jenže tento plž má neuvěřitelných 14 000, některé druhy až 20 000. Jedná se o naprosto mikroskopické zuby zvané radula. Pomysleli jste si někdy při pohledu na plejtváka obrovského, kolik asi váží? Jen její jazyk má hmotnost osobního auta, nebo malého dospělého slona. V průměru váží tento obr světových oceánů 2,7 tuny. Když se malý slon chce uklidnit, cucá si kly.

optická iluze se zvířaty

Rozbor obrazu a které zvíře nenaštvat

Pokud jste se u obrázku zarazili u 6 zvířat, tak jste odhalili jen zlomek. Slona, osla, kočku nebo myš najde nejspíš každý. Pozornější zraky najdou i 10 zvířat, podle dalších hlasů je jich ovšem dokonce 15. Konkrétně slon, osel, pes, kočky, krysa, delfín, ryby, želva, vydry, komár, krokodýl, kuře, kreveta, mečoun a had. Na následujícím videu můžete vidět podrobný pohled na všechny části. Jde opravdu o propracovaný rébus, který splní jen lidé s IQ nad 120.

Nejvyšší zvířata na světě jsou žirafy, které dosahují délky téměř 6 metrů (5,8). Nejvyšším ptákem je pštros, který dorůstá výšky 2,7 metru. Více jak 2 metry zabírá u žirafy její ikonický krk, který jí dovoluje dosáhnout na nejvyšší větve stromů. Jejich mláďata dovedou stát na vlastních nohách asi ne hodinu po narození. Nikdy nezkoušejte naštvat pštrosa. Svým pařátem s ostrými drápy dovedou kopnout tak silně, že to zabije i samotného krále zvířat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*