Energetická očista pomocí citronu. Zlepšuje náladu i kvalitu spánku, o jeho všestranném využití však většina Čechů neví

Fotografie: Depositphotos

Účinky citronu nejsou pouze zdravotní, kosmetické nebo čisticí. Citron může také terapeuticky působit na prostředí, ve kterém je umístěn.

Citron je známý díky spoustě výhod, které nabízí pro naše zdraví. Hojně se využívá jak v kuchyni, tak i pro péči o tělo a pleť a pro údržbu domácnosti. Ovšem málokdo ví, že se citron může pyšnit i terapeutickými vlastnostmi, pročišťuje a eliminuje špatnou energii. Pokud tedy máte problémy s usínáním, jste ve stresu nebo vás často přepadá úzkost, citron se v tuto chvíli stane vaším nejlepším přítelem.

Citron jako „nakopávač“ zdraví

V citronu najdete nespočet vitamínů a minerálů, převážně vitamín C, železo a vápník. Ty dávají citronu spoustu výhod, například díky nim pomáhá bojovat proti únavě, posiluje imunitní systém a zároveň je silným antioxidantem. Kyselina citronová je navíc velkým pomocníkem při trávení a detoxikaci ledvin. Citron můžete využít i při hubnutí. Dokáže spalovat tuky přítomné v játrech a jeho antioxidační účinky regulují hladinu cukru v krvi.

Fotografie: Pixabay

Citron by neměl chybět ani v péči o krásu

Citron je skutečně všestranný. Můžete ho použít při vaření, hubnutí, na podporu zdraví, ale i jako kosmetický přípravek nebo pro údržbu domácnosti. Citronová šťáva dokáže bělit nehty a díky svým antibakteriálním vlastnostem může bojovat proti akné, pokud není vaše pokožka příliš citlivá.

V kombinaci s jedlou sodou a bílým octem si můžete vytvořit domácí ekologický čisticí přípravek, který vás nejen zbaví vodního kamene, ale zanechá vaši toaletu a koupelnu a vlastně i celou domácnost zářivě čistou.

Využití citronu pro lepší energii

Citron má také terapeutický vliv. V tradičním učení Feng-šuej se citrón používá v duchovních praktikách pro boj s negativní energií, stresem, dokonce i poruchami spánku. Máte-li tedy pocit, že vaše domácnost, zvláště ložnice, potřebuje energetickou očistu, citron by vám mohl pomoci, abyste se u sebe doma cítili lépe a dobře se vám spalo.

Fotografie: Pixabay

Trik spočívá v tom, že vedle postele na noční stolek nebo někam do prostoru pokoje umístíte jeden nebo více citronů. Pročistíte tak vzduch a zlepší se vám dýchání, což je skvělé především pro jedince s astmatem, alergiemi a potížemi s dýcháním. Budete pak také lépe spát, a navíc má vůně citronu velice pozitivní vliv na náladu a na nervový systém.

Příprava citronové očisty

Vyberte si čerstvý citron a rozřízněte ho na 4–5 plátků. Zasypte je hrubozrnnou solí a složte plátky zpět, aby tvořily celý citron. Umístěte je blízko postele nebo ke vchodu do bytu či domu. Citron pohltí negativní vlny, čímž se po probuzení budete cítit klidněji.

Zdroj: TheSpruce, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]