Celá rodina spala, když si pes všiml, že s jejich chlapcem není něco v pořádku. Objevil důležitý detail a zachránil ho

Fotografie: Depositphotos

Matku probudil služební pes jejího syna uprostřed noci. Nejdříve nechápala vážnost situace, ale pes to naštěstí nevzdal a zavedl matku k jejímu synovi do pokoje.

Po dramatické noci, matka Dorrie zveřejnila snímek a příběh toho, co se v tu noc stalo. Vyjadřuje svou vděčnost za služebního psa Jediho, který je nejlepším přítelem jejího syna a zachráncem života. Dorrienin syn Luke má totiž cukrovku a je závislý na svém psovi, který byl vycvičen, aby odhalil, když je s chlapcem něco abnormálního.

Pes vycítil, že něco není v pořádku

„Toto je obrázek Jediho, který zachránil život mému chlapci“, začíná Dorrie Nutall svůj příspěvek na Facebooku. K této vážné situaci došlo pět minut před pořízením snímku. Všichni v domě tvrdě spali, když Jedi vběhl do Dorrieiny ložnice. Pes v její posteli začal poskakovat a hlasitě štěkat. Na toto chování ale Dorrie nejdříve nereagovala.

Matka byla v polospánku a jen prosila, aby pes přestal štěkat. Jedi pak sklonil hlavu, což byl signál, který se naučil dělat, pokud je s Lukem něco v nepořádku. Dorrie v tu chvíli ihned pochopila vážnost. Vběhla do synovy ložnice a zkontrolovala mu hladinu cukru v krvi. Ukázalo se, že Lukova hladina cukru byla příliš nízká. Dokonce i Luke spal, aniž by si to uvědomoval a díky tomu se nemusel dožít rána.

Pes i matka si zaslouží uznání

Dorrie strávila poslední tři roky školením psa, aby odhalil a upozornil rodinu, pokud se Lukova hladina cukru v krvi rapidně změní. Dnes je ráda, že do tohoto vzdělání investovala čas, jelikož to možná jejímu synovi zachránilo život. Samozřejmě i pes musí mít vlohy k tomu, aby tuto činnost dokázal vykonávat, byť na to byl řádně vycvičen.

Zdroj: Mashable

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]