Budíte se mezi třetí a pátou hodinou ranní? Možná se vám vaše tělo snaží předat poselství

Fotografie: Depositphotos

Poruchy spánku jsou v dnešní době běžné. Stres, finanční starosti, pracovní a rodinné povinnosti mohou někdy vést k neustálým myšlenkám, které brání klidnému spánku.

Někteří z nás se budí každou noc ve stejnou dobu, aniž by chápali proč se tomu tak děje. Podle čínské medicíny však tento projev předčasného buzení znamená, že jsou před námi ukryta tajemství, která si přejí být odhalena. Číňané vychází z toho, že zdravé tělo je takové, v němž energie harmonicky proudí meridiány. Meridiány označujeme kanály v lidském těle, kterými proudí energie. Cirkulace této energie probíhá ve 24 hodinovém cyklu a určuje takzvaný cirkadiánní rytmus. Lékaři čínské medicíny uvádí, že předčasné probuzení může odrážet poruchy v těle nebo v životě člověka.

Časové úseky a dysfunkce

Čínská medicína se domnívá, že když se člověk probouzí každý den ve stejnou dobu, znamená to, že vyšší energie vysílá určitou zprávu. Pochopením zpráv a signálů, které nám tělo vysílá, můžeme dosáhnout pocitu pohody, který nám umožní s veškerou důvěrou hledět do budoucnosti a plnit si své sny.

Fotografie: Freepik

Budíte se mezi devátou a jedenáctou hodinou večerní?

Pokud byl váš spánek přerušen touto hodinou, jste zahlceni stresem. Máte tendenci zabývat se minulostí a předvídat budoucí události, někdy nevědomě. Jste perfekcionista a máte problém opustit své myšlenky a dopřát tělu zasloužený odpočinek.

Abyste uvolnili napětí, které vás vyčerpává, můžete se věnovat meditaci nebo břišnímu dýchání. Zkuste se ráno nebo brzy odpoledne věnovat fyzické aktivitě, která vás zbaví úzkostných myšlenek. A nezapomeňte si večer dát lehké jídlo, které podpoří klidný spánek.

Fotografie: Pexels

Budíte se mezi 23:00 a 1:00?

Pokud máte ve zvyku se neustále probouzet mezi jedenáctou hodinou večerní a jednou hodinou ranní, znamená to, že vás v životě poznamenalo zklamání. Otevřeli jste své srdce a důvěřovali jste někomu, kdo vás nakonec podvedl. Přestože jste se rozhodli jít dál, je pro vás těžké nechat minulost odejít.

Vaše zranění je ve vás zakořeněno a brání vám v dalším postupu. Abyste dopřáli svému tělu odpočinek, vyjádřete své emoce. Své myšlenky si můžete zapisovat do deníku nebo se svěřit někomu, komu důvěřujete.

Fotografie: Freepik

Budíte se mezi jednou a třetí hodinou ranní?

Probouzení mezi jednou a třetí hodinou ranní znamená, že máte v sobě přebytek hněvu, který ovlivňuje váš spánek. Tyto intenzivní emoce mohou být způsobeny neúspěchy, nevyřčenými slovy nebo porážkami. Ale místo abyste se zamysleli, rozhodli jste se s tím žít. Bohužel, abyste mohli znovu dosáhnout dobré kvality spánku, musíte pochopit, co mohlo být příčinou vzteku. Můžete také cvičit břišní dýchání, které vám pomůže usnout.

Fotografie: Freepik

Budíte se mezi třetí a pátou hodinou ranní?

Jste-li zvyklí probouzet se mezi třetí a pátou hodinou, znamená to, že se s vámi snaží spojit vyšší síla. Je to proto, že v tomto období je vám k dispozici duchovní energie, abyste se pozvedli a přehodnotili své sny, které jsou těžko dosažitelné. Je to nejlepší doba k zamyšlení nad smyslem života a k uspořádání myšlenek. Chcete-li využít těchto nechtěných probuzení, můžete provádět meditaci všímavosti. Zklidněte své napětí a spojte se s pocity svého těla. Uděláte to nejlepší pro váš osobní rozvoj.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]