Poloha při spánku může odhalit mnohé o vaší osobnosti. Poznejte své skryté vlastnosti

Fotografie: Freepik

Psychologové se shodují na tom, že řeč těla nikdy nelže. Obzvláště během odpočinku, kdy nad svými pohyby nemáme vědomou kontrolu, mohou se odhalit věci, které se nám během dne daří úspěšně skrývat.

Během spánku dochází ke změně polohy 20 – 40 krát. Poloha, ve které se probudíme, o nás a našem charakteru odhalí mnoho věcí. Stejně tak tato poloha prozrazuje mnohé o našem partnerovi. Fyziologickou polohou je spánek na zádech, ne každý ale v této poloze spí a je schopný odpočívat. Ba naopak, ve většině případů právě hledáme polohy naprosto odlišné.

Fotografie: Unsplash

Nejčastější poloha na zádech či břiše

Pokud preferujete polohu na břiše, je Vaše duše kreativní a Vy sami jste velcí snílci. Celý Váš život obnáší neustálé hledání a snahu o tom, aby byl co nejzábavnější a nejkreativnější. V jakékoliv situaci jste schopni si poradit a to mnohdy až nestandardním způsobem. Jedná se o velmi úspěšné lidi, pokud zapracují na tom, jak pracovat s kritikou ostatních a vyrovnat se s ní.

Fotografie: Unsplash

Naopak lidé preferující spánek na zádech jsou konzervativní a považováni za velice formální. V životě se drží předem daných pravidel a dávají si pozor na dodržování morálních a etických norem. Tito lidé se velmi vyžívají ve všem co má řád, nesnášejí chaos a tomu odpovídá jejich domov i volba povolání. S novými informacemi nebo změnami v životě se vyrovnávají systematicky. Jedná více rozumem než srdcem.

Preference strany o nás mnohé prozradí

Spánek na boku patří mezi další z častých poloh. Pravou stranu preferují lidé, kteří jsou považováni za myslitele. Předem promýšlejí každý svůj pohyb, vyřčené slovo i důsledky svých činů. Toto přemýšlení a vymýšlení jim mnohdy zabere více času než akce samotná. Jsou to strategicky přemýšlející osoby, bohužel ale ve skutečnosti u nich většinou zůstane vše v rovině teorie a vymýšlení, než aby se hrnuli do akce.

Fotografie: Unsplash

Lidé preferující stranu opačnou, levou, jsou lidé akční, kteří naopak nejprve jednají a až poté přemýšlejí. Tento typ lidí je věčně uspěchaný. Díky svému nadšení se často stávají vedoucími členy skupiny nebo pracovního kolektivu. Vzhledem k tomu, že své činy nepromýšlejí do detailů, velmi často dělají chyby, které mohou být fatální.

Ojedinělou polohou na spaní je ta s pokrčenými koleny. Takovýto lidé se vyznačují velkou kreativitou, pevnou vůlí a přemírou zodpovědnosti. Bohužel jsou ale velmi často ovlivněny názory ostatních.

Zdroj: Psycom

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]