Vložení česneku pod polštář bude mít pro váš spánek blahodárné účinky. Tento efekt čeká málokdo

Fotografie: Freepik

Pro většinu lidí je česnek nenahraditelné ochucovadlo, bez kterého se žádný pořádný guláš neobejde. Má ovšem i skryté účinky, kterými nám může zlepšit celkový spánek.

Česnek, stejně jako třeba cibule a pažitka, patří mezi byliny, které se pěstují po celém světě. Předpokládá se, že jeho původ je ze Sibiře. Těžko se to ale určuje, jelikož do zbytku světa se rozšířil už před více jak 5000 lety. Dnes jej kromě klasické podoby můžeme zakoupit i jako vynikající olej či práškové koření. V tuto chvíli nás ale zajímají jeho stroužky, protože když si je vložíte pod polštář, začnou se dít divy.

Fotografie: Freepik

Co byste o něm rozhodně měli vědět

Česnek je velice kalorická potravina. Zároveň vám ale stačí k dochucení použít malé množství, což první fakt o něm účinně vyrovnává. Obsahuje jak komplexní sacharidy a bílkoviny, tak také minerály a vitamíny, jako například vitamín B, draslík, hořčík a sodík. Zároveň se v něm nachází velké množství alicinu, což je sloučenina síry, která je mimo jiné nápomocná proti některým virům, bakteriím a plísním.

Fotografie: Freepik

Stále ovšem nekončíme, jelikož česnek v sobě má také antioxidanty a protizánětlivé sloučeniny. Ty zlepšují celkové fungování našeho těla. Jeho pravidelnou konzumací podporujete svůj oběhový systém. Zároveň je doporučován při dýchacích potížích a metabolických poruchách. Jako menší bonus zabraňuje předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek, což nejedna žena určitě ocení.

Proč si jej dávat pod polštář?

Vkládání česneku pod polštář není v dnešní době žádná novinka. Vlastně se jedná o starý a přírodní lék na nespavost, který byl osvědčen časem. Jakmile čicháte alicin síry, má to na vás sedativní účinky a to vede k tomu, že rychleji usnete a budete mít kvalitnější spánek bez zbytečného probouzení se. Při představě silné a aromatické vůně vám toto tvrzení může připadat mylné, ale hodně lidí již potvrdilo, že to skutečně pomáhá. 

Fotografie: Freepik

Výhodou navíc je, že vám česnek pomůže odblokovat nosní cesty. Jeho vůně je totiž tak silná, že vám je „protáhne“ a vám se bude lépe dýchat – což mimochodem také vede k lepšímu a kvalitnějšímu spánku. Tato metoda ovšem není pro všechny. Pokud vlastníte domácí mazlíčky, kteří s vámi rádi spí, rozhodně česnek pod polštář nedávejte. Pro kočky a psi je vysoce toxický a za to vám ten spánek asi nestojí.

Zdroj: Sleepopolis