Krevní skupina může mít značný vliv na povahové rysy dítěte

Když se narodí dítě, dostává do vínku jak dědičné dispozice otce, tak i matky. Postupem času se jeho osobnost formuje v člověka naprosto individuálního a neopakovatelného. I krevní skupina však může mít významný vliv na povahové rysy daného jedince. O tom se můžete přesvědčit níže. Souhlasí tato typologie s tím, co vnímáte od svého potomka doma?

Krevní skupina A – dítě vyžadující pozornost a uznání

Děti, které mají krevní skupinu A jsou velmi cílevědomí. Za svými sny jsou odhodlaní jít hlava nehlava. Je pro ně důležité, aby je někdo pochválil. V nitru jsou tato stvoření velice soutěživá, proto se s chutí účastní nejrůznějších utkání a her s vrstevníky.

Jejich zvídavost a aktivita je až nezdolná. Rozhodně se díky těmto vlastnostem v životě neztratí. Mezi negativní vlastnosti těchto dětí patří sobeckost a žárlivost. Někdy přehnaně soustředí zrak na sebe a o ostatní se nezajímají.

Fotografie: Pixabay

Krevní skupina B – dítě pečlivé

Pokud máte doma dítko s krevní skupinou B, je pravděpodobně jakýmsi malým perfekcionistou. Jeho cílem je dělat vše dokonale a bez chyby. Takové děti jsou velmi zaměřené na detaily. Rovněž oplývají značnými analytickými schopnostmi. Dokážou předem posoudit nadcházející situaci. Potřebují své věci plánovat, nepotěšíte je tedy spontánním nápadem a překvapením.

Dítko s krevní skupinou B je spíš osamělé a nemívá kolem sebe mnoho přátel. Když už však nějaké kamarády naleznou, cení si jich velice a bývá z toho celoživotní přátelský vztah. Mají vysoké nároky jak na sebe, tak i na ostatní.

Fotografie: Freepik

Krevní skupina AB – dítě energií oplývající

Ty děti, které se narodí s krevní skupinou AB, jsou velmi nestálí, vrtkaví a velmi aktivní. Nesnáší monotónnost a stereotyp. V jejich životě musí být neustále dostatek nových podnětů. Velkou výhodou těchto bytostí je téměř nevyčerpatelná dávka energie, kterou si udržují od útlého dětství až do stáří.

Protože jsou tyto děti velmi energické, je potřeba je vhodným způsobem zaměstnat, aby se nenudily a šly v životě správným směrem. Takováto dítka nejvíce potěšíte tím, když jim připravíte neobvyklou a originální zábavu.

Fotografie: iStock

Krevní skupina 0 – dítě kreativní a citlivé

Děti „nulky“ by se daly charakterizovat jako citlivé a empatické duše, které mají už od útlého věku skvělý vkus ve všech směrech. Často se u nich projeví jakýkoliv talent, který mají zájem dále rozvíjet. Mohou třeba krásně malovat, nebo zpívat.

Pakliže máte potomka s krevní skupinou nula, nejspíš se bude cítit příjemně ve společnosti blízkých lidí a když na něj bude upíraná pozornost v pozitivním slova smyslu, ocitne se téměř v sedmém nebi. Také tyto děti nezapomínejte chválit, touží totiž po uznání. V případě, že si všimnete jakéhokoliv talentu u své ratolesti, s chutí jej rozvíjejte.

Fotografie: Freepik

Úvodní Fotografie: Pixabay