Skvrny na stropě ve tvaru šlápot znepokojily nájemnici. Místo plísně se jednalo o krysí moč

Fotografie: Depositphotos

Nastěhovala se do pronajatého bytu a po nějaké době zjistila, že se na stropě tvoří zvláštní hnědé skvrny připomínající lidské šlápoty. Z příčiny nadšená nebyla.

Zoufalá nájemnice se obrátila o radu na sociální sítě. Jak uvádí web LadBible, vyfotila zvláštní hnědé skvrny na stropě, které se „přesunují“ a mají tvar lidských stop. Už vyloučila možný únik vody i plíseň. Co by to tedy mohlo být? Nakonec se ukázalo, že nájemnice má větší problém, než si myslela.

Údržbáři problém neřeší, jen vymalují strop

„Jsem nájemník, takže nemůžu vytrhnout strop nebo tak něco. Osoba nade mnou říká, že její podlaha není mokrá a nevšimla si, že by dovnitř vnikla voda. Údržba to pokaždé jen nastříká barvou na strop. Skvrny byly původně spíše v rohu, ale přesunuly se. Vždy dvě místa přibližně stejné velikosti,“ uvedla nešťastná nájemnice na sociální síti Reddit. Také by byla ráda, kdyby správci pátrali po příčině problému a ne jenom barvili strop.

Původně se domnívala, že skvrny by mohla způsobit plíseň. Bohužel se zdá, že to by byla ta lepší varianta. V komentářích pod příspěvkem se totiž brzy objevila podezření, o co by se mohlo jednat. Většina lidí se shodla, že se jí ve stropě nejspíše zabydlely krysy nebo myši. Hnědé skvrny jsou ve skutečnosti způsobené jejich močí. Jak ale definitivně rozhodnout, že se ve stropě nacházejí hlodavci, pokud do něj nechcete dělat díry?

What are these spots that keep reappearing on my apartment ceiling? The ceiling doesn’t feel soft or wet.
byu/RainbowUnicorn0228 infixit

Myslela si, že má ve spíži plíseň. Když se „skvrna“ pohnula, zavolala odbornici

Příčinu nakonec odhalil její syn

Někteří navrhovali použít UV světlo nebo zakoupit test, který zvířecí moč spolehlivě identifikuje. Ani jedno však není zrovna levná záležitost. Nakonec celou záhadu rozlouskl úplně zadarmo syn samotné nájemnice. „Můj syn právě vyskočil na židli a ucítil to. Potvrzené čůrání hlodavců, když řekl, že to páchlo jako jeho klec pro křečka v domě jeho otce,“ doplnila žena v komentáři.

Teď však bude muset nájemnice řešit, jak se hlodavců zbavit, protože to není rozhodně nic jednoduchého. Obecně se doporučuje pozvání deratizátora. Pokud to z nějakého důvodu není možné, nezbývá než políčit pasti, které budete pravidelně kontrolovat. Možné je také použít jed. S tím je však třeba zacházet obezřetně, zvlášť v případě, že v domácnosti žijí i mazlíčci nebo děti. Na SvětěKreativity jsme popsali, jak si poradit, pokud vaši domácnost zamořily myši.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*