Záchranáři mysleli, že bude tato situace nad jejich síly. Slepý pes byl ve studni uvězněn týdny

Fotografie: Freepik

Mezinárodní záchranáři zvířat byli povolání k případu, kdy byl nalezen nevidomý pejsek v 8 metrů hluboké studni. Místní mezitím udržovali zvíře při životě.

Když mezinárodní záchranář zvířat Fahrudin Caki Bravo a jeho kamarád Ratko Koblar obdrželi zprávu o psovi v nesnázích v nedaleké Bosně, okamžitě vyrazili na pomoc. Pes strádal už několik měsíců, byl nevidomý a spadl do hluboké studny, odkud se ho zatím nepodařilo vyprostit, uvedl web TheDodo. Nikdo z místních se však nechtěl vzdát naděje na záchranu.

Měsíce života ve studni

„Pes tam byl uvězněn měsíce a nevíme, jestli ho tam někdo hodil, nebo nedopatřením spadl sám,“ uvedla Laura Simpson, zakladatelka fondu Harmony Fund v Hodenu v Massachusetts. Doufáme, že omylem spadl, zdá se to pravděpodobné vzhledem k tomu, že je zcela slepý. Zůstal naživu jen proto, že mu místní děti laskavě nosily potravu.“

Nikdo netušil, jak psovi více pomoci, než jej udržovat naživu pomocí dostatečné stravy a pití, dokud nepřijede skutečná záchrana. Bravo a Koblar odvedli skvělou práci, byli si jistí, že je možné pejska vyprostit ven. A naštěstí se podařilo, jak uvádí server DailyMail. Vytáhli psa, který dostal jméno Christmas (Vánoce) z 8 metrů hluboké studny během pár minut.

Ze 2 dívek se staly skutečné superhrdinky. Po zaslechnutí podivných zvuků zareagovaly geniálně

Úžasná záchrana byla zachycena na kameru

Naštěstí byla celá záchranná akce zachycena na kameru a vy se tak můžete podívat na šťastný konec tohoto příběhu. Po vyproštění Christmase ze studny byl pejsek odvezen na veterinární stanici, kde se mu dostalo řádné péče, jak píše web ABC7Chicago. Nakonec byl umístěn do pěstounské péče, kde se mu daří velice dobře.

Christmas je velice milý pes se shovívavou povahou, všichni jsou velice šťastní, že se ho podařilo zachránit, a nyní tráví čas u dobrých lidí. I my ve SvětěKreativity jsme velmi rádi, že můžeme psát o podobných příbězích se šťastným koncem. Tentokrát hluchý pes zachránil svého majitele.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*